OFICJALNIE: Ryszard Tarasiewicz w Arce Gdynia

OFICJALNIE: Ryszard Tarasiewicz w Arce Gdynia fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Arka Gdynia

Ryszard Tarasiewicz został szkoleniowcem Arki Gdynia.

Tarasiewicz został w Gdyni następcą Dariusza Marca. Z nowym klubem związał się kontraktem ważnym do 30 czerwca 2022 roku. Jego asystentem będzie Tomasz Wolak.

- Trener Ryszard Tarasiewicz to postać, której w polskiej piłce nikomu nie trzeba przedstawiać. W swoim CV ma nie jeden awans do Ekstraklasy i wielokrotnie udowodnił, że doskonale odnajduje się w realiach pierwszoligowych. Na to doświadczenie liczymy w Arce, stąd podjęliśmy decyzję o współpracy - powiedział Michał Kołakowski, prezes klubu z Trójmiasta.

59-letni Tarasiewicz w charakterze trenera pracował w Śląsku Wrocław, Jagiellonii Białystok, ŁKS-ie Łódź, Pogoni Szczecin, Zawiszy Bydgoszcz, Koronie Kielce, Miedzi Legnica oraz GKS-ie Tychy. Z tym ostatnim rozstał się w marcu poprzedniego roku i od tamtej pory pozostawał bez zespołu.

Tarasiewicz ma pomóc Arce wrócić do Ekstraklasy. Obecnie z dorobkiem 20 punktów zajmuje ona szóste miejsce w tabeli I ligi.

W sobotę gdynianie zmierzą się z Resovią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy