Oficjalnie: Sampaoli odchodzi z Sevilli

Oficjalnie: Sampaoli odchodzi z Sevilli
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Sevilla

Jorge Sampaoli żegna się Sevillą.

Działacze argentyńskiej federacji piłkarskiej (AFA) byli dziś obecni w Hiszpanii, by spotkać się z przedstawicielami wspomnianego klub i negocjować zatrudnienie trenera. Od dawna wiadomo, że został on wytypowany na nowego selekcjonera wicemistrzów świata, który ma wyprowadzić kadrę z wielkiego kryzysu.

Klub z LaLiga wydał oświadczenie, w którym informuje, że wszystkie strony osiągnęły porozumienie i Sampaoli przedwcześnie zakończy swoją pracę na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Podpisano już przedwstępną umowę, która stanie się wiążąca 1 czerwca, gdy złożone zostaną wszystkie dokumenty.

57-latek miał w kontrakcie z Sevillą klauzulę odejścia w wysokości półtora miliona euro, która została aktywowana. Teraz będzie mógł spełnić swoje marzenie, o którym wspominał jakiś czas temu. Chodzi mianowicie o kierowanie drużyną, w której gra Leo Messi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć” Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy