OFICJALNIE: Samuel Eto’o ma nową pracę! Pomoże przy Mistrzostwach Świata w Katarze

OFICJALNIE: Samuel Eto’o ma nową pracę! Pomoże przy Mistrzostwach Świata w Katarze fot. FotoPyk
Marek Garus
Źródło: Goal.com | Katar

Były napastnik FC Barcelony i Interu Mediolan, Samuel Eto’o, dołączył do Komitetu Wykonawczego Mistrzostw Świata 2022 w Katarze jako globalny ambasador turnieju.

38-letni Kameruńczyk pomoże Komitetowi Wykonawczemu nie tylko w promowaniu rozgrywek, ale również w organizacji marketingowej, tworzeniu projektów infrastruktury i opieki społecznej dla pracowników oraz programach dziedzictwa narodowego mistrzostw w Doha. Podczas trwania turnieju będzie odpowiedzialny za współorganizowanie różnego rodzaju eventów związanych z Mundialem.

Przypomnijmy, że już w 2017 roku UNICEF mianował Eto’o ambasadorem dobrej woli w Kamerunie z powodu jego wielkiego zaangażowania w projekty humanitarne.

- To dla mnie wielki zaszczyt zostać ambasadorem Komitetu Wykonawczego. Mam nadzieję, że będę w stanie spełnić wszystkie warunki, których się ode mnie oczekuje. Mistrzostwa Świata są największym turniejem w piłce nożnej i myślę, że wszyscy piłkarze, którzy mieli okazję zagrać w tym pucharze, się ze mną zgodzą – mówił napastnik dla strony Goal.com. – Futbol jest znacznie większy od polityki i ważne, by podróżował po całym świecie. Jesteśmy niesamowitą siłą społeczną.

Na temat zatrudnienia Kameruńczyka wypowiedział się również Sekretarz Generalny Komitetu Wykonawczego, Hassan Al Thawadi: - Samuel jest jednym z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii piłki nożnej, dlatego bardzo cieszymy się, że przyłączył się do organizowania naszych Mistrzostw. Oprócz niezwykłych osiągnięć w futbolu, cechuje go przede wszystkim wielkie zaangażowanie w sprawy, które mają uczynić piłkę lepszą i to nie tylko ze względów sportowych.

Samuel Eto’o reprezentuje obecnie barwy klubu Qatar Sports Club. W swojej karierze występował w takich zespołach jak wspomniane już Barcelona i Inter, ale także Real Madryt, RCD Mallorca, Chelsea, Everton czy Sampdoria Genua. Napastnik czterokrotnie zostawał Piłkarzem Roku Afryki, dwukrotnie Mistrzem Afryki ze swoją reprezentacją oraz czterokrotnie tryumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Mistrzostwa Świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada 2022 roku. Będzie to pierwszy mundial, który odbędzie się na Bliskim Wschodzie.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy