OFICJALNIE: Sandecja Nowy Sącz wydała oświadczenie po skandalicznym zachowaniu kibiców

2024-09-08 19:09:44; Aktualizacja: 2 godziny temu
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Sandecja Nowy Sącz

Sandecja Nowy Sącz wydała oświadczenie po incydentach, które miały miejsce podczas sobotniego starcia z Siarką Tarnobrzeg.

W sobotnie popołudnie Sandecja Nowy Sącz rywalizowała w wyjazdowym spotkaniu w ramach siódmej kolejki III ligi z Siarką Tarnobrzeg. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem drużyny gości (1:0), lecz po ostatnim gwizdku arbitra nie o samym przebiegu konfrontacji mówiło się najwięcej.

Na dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu gry sędzia główny przerwał zawody z powodu skandalicznego zachowania kibiców przyjezdnych, którzy zaczęli dewastować stadion. Na murawę wrzucano wyrwane krzesełka.

Wkrótce Siarka Tarnobrzeg opublikowała w swoich mediach społecznościowych kolejne zniszczenia, jakich dokonali sympatycy Sandecji.

Klub z Nowego Sącza postanowił ustosunkować się do zaistniałej sytuacji i przedstawionych materiałów.

„MKS Sandecja S.A. stanowczo potępia incydenty, do których doszło w sektorze gości podczas wczorajszego meczu między Siarką Tarnobrzeg, a naszym zespołem. Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu zajść, które miały miejsce w drugiej połowie spotkania.

Jako klub zawsze promujemy wartości takie, jak wzajemny szacunek, zasady Fair Play oraz zdrowa, sportowa rywalizacja. Wczorajsze wydarzenia są sprzeczne z naszymi ideałami, dlatego jednoznacznie odcinamy się od wszelkich przejawów agresji, w tym niszczenia mienia publicznego” - czytamy w komunikacie.

W komentarzach pod oświadczenie w stronę Sandecji skierowano wiele słów krytyki.

„Stadion zniszczyliście, od wszystkiego się odcięliście, odszkodowania nie zapłaciliście”, „Zapomnieliście przeprosić i napisać, że zapłacicie za szkody”, „Jak coś napisać, żeby nic nie napisać. Żenujące” - piszą obserwatorzy całej sytuacji.