Oficjalnie: Saponara w Fiorentinie

Oficjalnie: Saponara w Fiorentinie
Redakcja
Redakcja
Źródło: ACF Fiorentina

Riccardo Saponara został nowym piłkarzem Fiorentiny.

25-letni Saponara został wypożyczony do końca sezonu z Empoli. Klub ze Stadio Artemio Franchi zastrzegł sobie możliwość wykupu ofensywnego pomocnika za dziesięć milionów euro. Na całej transakcji zarobi także były klub Ricky'ego, Milan. Klub ze stolicy Lombardii otrzyma 30% kwoty transferowej.

Już od 2009 roku piłkarz występuje w Empoli (z dwuletnią przerwą na Milan). Od tego czasu w trykocie „Azzurich” rozegrał 163 spotkania, strzelając 28 bramek i notując 36 asyst. 

Saponara jest drugim piłkarzem pozyskanym przez Fiorentinę w zimowym oknie transferowym. Wcześniej do „Violi”, również na zasadzie wypożyczenia, dołączył Marco Sportiello z Atalanty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy