OFICJALNIE: Saponara w Genoi

OFICJALNIE: Saponara w Genoi
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Genoa CFC

Genoa poinformowała o pozyskaniu Riccardo Saponary.

Trener Genoi, Aurelio Andreazzoli oczekiwał od władz klubu, że te pozyskają piłkarza, który zapewni drużynie więcej jakości w ofensywie. Te odpowiedziały na jego apel i sprowadziły Riccardo Saponarę.

27-latek przeprowadza się do siedemnastej ekipy poprzedniego sezonu Serie A z Fiorentiny na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między podmiotami ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Ponadto ekipa z Ligurii zastrzegła sobie możliwość wykupienia tego piłkarza po wspomnianym okresie.

Włoch już od jakiegoś czasu nie mieści się w koncepcji działaczy ekipy z Florencji. Przenosiny do Genui to dla niego kolejny w ciągu kilkunastu miesięcy transfer czasowy. Poprzedni sezon spędził bowiem na tej samej zasadzie w szeregach Sampdorii.

Tam ofensywny pomocnik rozegrał 22 ligowe mecze. Do swojego dorobku dorzucił dwa występy w pucharze. Na jego dorobek złożyły się dwie bramki i pięć asyst.

Genoa zainauguruje sezon spotkaniem wyjazdowym przeciwko Romie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy