OFICJALNIE: Seedorf selekcjonerem!

OFICJALNIE: Seedorf selekcjonerem!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC I RMC Sport

Clarence Seedorf znalazł nowe miejsce pracy.

Holender będzie odpowiadał za wyniki reprezentacji Kamerunu. Co prawda afrykańska federacja nie opublikowała jeszcze komunikatu w tej sprawie, ale zostało to potwierdzone przez kameruńskiego ministra sportu, Pierre'a Ismaëla Bidounga Mkpatta. Asystentem Seedorfa będzie inny były znakomity reprezentant Holandii, Patrick Kluivert.

Dla Seedorfa będzie to pierwsze zderzenie z piłką reprezentacyjną. Do tej pory prowadził on Milan, Shenzhen Ruby oraz Deportivo de La Coruña. W żadnym z tych klubów nie szło mu jednak dobrze. Prowadzone przez niego Deportivo w poprzednim sezonie spadło z LaLiga, choć trzeba podkreślić, że przejął je w trakcie rozgrywek.

Jeśli chodzi o Kluiverta, w przeszłości był on już asystentem Louisa van Gaala w reprezentacji Holandii. Do zeszłego roku był z kolei zatrudniony w Paris Saint-Germain, gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. sportowych.

Dodajmy, że Kamerunu zabrakło na zakończonych w połowie lipca Mistrzostwach Świata. Aktualnie afrykański zespół zajmuje 49. miejsce w rankingu FIFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy