OFICJALNIE: Sensacyjny transfer Alexa Songa. Zagra w... Dżibuti

OFICJALNIE: Sensacyjny transfer Alexa Songa. Zagra w... Dżibuti fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS Arta/Solar7

W przeszłości związany z Arsenalem, Barceloną czy Rubinem Kazań, dziś zawodnik AS Arta/Solar7 - tak prezentuje się CV Alexa Songa, który właśnie znalazł nowy klub.

Kameruńczyk na szerokie wody wypłynął w Bastii, z której po rozegraniu 35 spotkań trafił do Premier League. Jego angaż w 2005 roku ogłosił Arsenal, wydając na całą operację cztery miliony euro. W londyńskiej ekipie defensywny rozwinął skrzydła, a wzrost formy zaowocował zainteresowaniem Barcelony.

Ostatecznie Katalończycy dopięli swego w 2012 roku. O tym że nie była to najwłaściwsza decyzja przekonali się stosunkowo wcześnie, stąd dwa wypożyczenia do West Hamu United. Alex Song uzbierał wówczas 65 występów w koszulce „Blaugrany”, co z pewnością nie jest wielkim osiągnięciem, jeśli uwzględnimy 19 milionów euro, które pochłonął transfer.

Dalsze lata to już gra w Rubinie Kazań i Sionie. Szwajcarzy pożegnali się z nim w marcu i od tego czasu poszukiwał on atrakcyjnego projektu, który skłoniłby go do akceptacji oferty.

Takowy w ocenie 49-krotnego reprezentanta Kamerunu zaprezentowali mu włodarze AS Arta/Solar7. Ekipa z Dżibuti (państwo zlokalizowane we wschodniej Afryce) powierzyła Alexowi Songowi także pieczę nad rozwojem akademii młodzieżowej, a profesjonalny kontrakt piłkarski został zawarty do 30 czerwca 2022 roku.

W efekcie, oprócz grania w piłkę, 33-latek będzie mógł poszerzać horyzonty, co w przyszłości być może zaowocuje pracą w zawodzie trenera lub skauta.

AS Arta/Solar7 nawet lokalnie się specjalnie nie wyróżnia. W sezonie 2019/2020 zajął czwartą lokatę w tabeli ligowej, a w jeszcze poprzednich rozgrywkach - dopiero piątą. Nazwa klubu związana jest oczywiście ze sponsorem - dżibutańską firmą energetyczną Solar 7.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy