OFICJALNIE: Sergi Canós wypożyczony do Olympiakosu

OFICJALNIE: Sergi Canós wypożyczony do Olympiakosu
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Brentford FC | Olympiakos

Skrzydłowy Brentfordu Sergi Canós dołączył do Olympiakosu na zasadzie wypożyczenia.

Udostępnienie byłego młodzieżowego reprezentanta Hiszpanii potrwa przez resztę sezonu. Jeszcze w poniedziałek piłkarz pomyślnie przeszedł testy medyczne i dokonał wszelkich niezbędnych formalności, aby ogrywać się w greckiej ekstraklasie.

We wtorek, bo na ten dzień tygodnia przypadł Deadline Day, oba kluby wystosowały komunikat potwierdzający transfer 25-latka.

Jeszcze w zeszłym sezonie Canós stanowił integralną część podstawowego składu pod wodzą Thomasa Franka. Zawodnik zaliczył wówczas 31 występów i strzelił trzy gole, a był to debiut „Pszczół” w najwyższej klasie rozgrywek.

Tegoroczna kampania nie była już jednak tak łaskawa dla przebiegu kariery wychowanka Liverpoolu. Po przetasowaniach kadrowych na murawie pojawiał się tylko pięciokrotnie, za każdym razem jako zmiennik.

– To prawdopodobnie mój najtrudniejszy moment w karierze, odkąd znalazłem się w Brentfordzie w 2015 roku. Dziś kończy się coś wyjątkowego – skomentował tuż po dobiciu targu Canós, który ogółem zgromadził na liczniku blisko 250 rozegranych meczów dla drużyny z Gtech Community.

Warto zaznaczyć, że wraz z końcem wypożyczenia równolegle wygasa kontrakt piłkarza z obecnym pracodawcą.

Wielce utytułowana ekipa z Pireusu na krajowym podwórku plasuje się obecnie dopiero na czwartej lokacie na sześć kolejek przed zakończeniem fazy zasadniczej. Choć od dwunastu spotkań „Czerwono-Biali” nie zaznali smaku porażki, to do prowadzącego AEK-u Ateny tracą jeszcze pięć oczek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS OFICJALNIE: Fabio Paratici odsunięty od pracy w Tottenhamie OFICJALNIE: Fabio Paratici odsunięty od pracy w Tottenhamie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy