OFICJALNIE: Sergiu Hanca odchodzi z Cracovii

OFICJALNIE: Sergiu Hanca odchodzi z Cracovii fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Cracovia

Cracovia poinformowała o zakończeniu współpracy z Sergiu Hancą.

Cracovia potwierdziła, że Sergiu Hanca przenosi się na zasadzie transferu definitywnego do Universitatea Krajowa. 30-latek nie jest pierwszym zawodnikiem krakowskiego zespołu, który będzie kontynuował karierę w rumuńskim klubie. Wcześniej pojawiła się informacja o dołączeniu do niego Rivaldinho.

Hanca występował w Cracovii od początku 2019 roku, kiedy to trafił do Krakowa z Dinama Bukareszt. Najbardziej udany był dla Rumuna sezon 2019/2020, który zakończył z dziewięcioma trafieniami i siedmioma asystami na koncie w Ekstraklasie. Jego łączny bilans w koszulce Cracovii to 115 spotkań, 19 bramek i 20 ostatnich podań.

Do końca poprzedniego sezonu Hanca pełnił w krakowskim zespole funkcję kapitana.

Universitatea Krajowa to trzecia drużyna rumuńskiej ekstraklasy. W III rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy zagra z Zorią Ługańsk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy