OFICJALNIE: Skutki hucznej imprezy w Derby County. Piłkarze ukarani!

OFICJALNIE: Skutki hucznej imprezy w Derby County. Piłkarze ukarani!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Derby County

Tom Lawrence i Mason Bennett zostali ukarani grzywną oraz przymusowymi pracami społecznymi za spożywanie nadmiernej ilości alkoholu i spowodowanie kolizji.

Pod koniec września światło dzienne ujrzała informacja o wypadku samochodowym, w którym uczestniczyli piłkarze Derby County - Richard Keogh, Tom Lawrence i Mason Bennett.

Cała trójka wzięła udział w obiedzie integracyjnym zorganizowanym przez przedstawicieli klubu. Po jego zakończeniu zdecydowana większość zawodników udała się do swoich domów, ale wymienieni wyżej gracze postanowili przedłużyć sobie spotkanie w okrojonym już gronie do późnych godzin nocnych oraz odmówili możliwości skorzystania z prywatnych kierowców, którzy mieli ich odwieźć, mimo że każdy z nich spożywał alkohol.

Ten fakt nie przeszkodził jednemu z piłkarzowi zasiąść za kółkiem samochodu należącego do Lawrence'a, co w efekcie doprowadziło do uderzenia w latarnię. Skutki tego wypadku okazały się opłakane w skutkach dla Keogha, który nabawił się poważnego urazu kolana wykluczającego go z gry nawet do... grudnia 2020 roku.

Ekipa z Championship poinformowała już we wcześniej wydanym oświadczeniu, że nie pozostawi swojego kapitana samemu sobie oraz wymierzy karę zgodą z klubowym regulaminem wobec pozostałej dwójki za narażenie życia swojego, kolegów i innych ludzi oraz nadszarpnięcie dobrego imienia klubu.

Przedstawiciele Derby County zakończyli już dochodzenie w tej sprawie i postanowili ukarać w maksymalny możliwy sposób Toma Lawrence'a i Masona Bennetta poprzez nałożenie na nich grzywny stanowiącej równowartość ich sześciotygodniowego wynagrodzenia oraz zobligowali obu graczy do odbycia 80-godzinnych prac społecznych na rzecz hrabstwa, które zostały połączone z udziałem w kursie ukazującym skutki nadużywania alkoholu.

Ponadto obaj panowie mają 15 października stanąć przed sądem w celu ustalenia sprawcy wypadku.

Bennett postanowił wydać specjalne oświadczenie przy okazji ukazania się komunikatu o wymierzonej karze, w którym przeprosił publicznie za swoje zachowanie.

- We wtorkową noc 24 września popełniłem ogromny błąd po spożyciu alkoholu. To, co zrobiłem byłem złe i jako piłkarz jestem zobowiązany do dawania dobrego przykładu młodym fanom. Jest mi wstyd, że w wieku 23 lat, jako wystarczająco dorosły człowiek i na tyle dobrze wychowany, nie wiedziałem, że powinienem zachować się lepiej. Rozumiem, że taki występek niesie ze sobą poważne konsekwencje i dlatego biorę pełną odpowiedzialność za swoje zachowanie i akceptuję karę wymierzoną przez klub. Teraz zamierzam wyciągnąć naukę z tego wydarzenia i będę dążył do bycia lepszą osobą. Nie ma żadnej wymówki dla tego, co zrobiłem. Przepraszam moją rodzinę, przyjaciół, klub, wszystkich kibiców Derby i całą społeczność piłkarską. Zawiodłem was wszystkich - napisał były młodzieżowy reprezentant Anglii.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy