OFICJALNIE: Skutki hucznej imprezy w Derby County. Piłkarze ukarani!

OFICJALNIE: Skutki hucznej imprezy w Derby County. Piłkarze ukarani!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Derby County

Tom Lawrence i Mason Bennett zostali ukarani grzywną oraz przymusowymi pracami społecznymi za spożywanie nadmiernej ilości alkoholu i spowodowanie kolizji.

Pod koniec września światło dzienne ujrzała informacja o wypadku samochodowym, w którym uczestniczyli piłkarze Derby County - Richard Keogh, Tom Lawrence i Mason Bennett.

Cała trójka wzięła udział w obiedzie integracyjnym zorganizowanym przez przedstawicieli klubu. Po jego zakończeniu zdecydowana większość zawodników udała się do swoich domów, ale wymienieni wyżej gracze postanowili przedłużyć sobie spotkanie w okrojonym już gronie do późnych godzin nocnych oraz odmówili możliwości skorzystania z prywatnych kierowców, którzy mieli ich odwieźć, mimo że każdy z nich spożywał alkohol.

Ten fakt nie przeszkodził jednemu z piłkarzowi zasiąść za kółkiem samochodu należącego do Lawrence'a, co w efekcie doprowadziło do uderzenia w latarnię. Skutki tego wypadku okazały się opłakane w skutkach dla Keogha, który nabawił się poważnego urazu kolana wykluczającego go z gry nawet do... grudnia 2020 roku.

Ekipa z Championship poinformowała już we wcześniej wydanym oświadczeniu, że nie pozostawi swojego kapitana samemu sobie oraz wymierzy karę zgodą z klubowym regulaminem wobec pozostałej dwójki za narażenie życia swojego, kolegów i innych ludzi oraz nadszarpnięcie dobrego imienia klubu.

Przedstawiciele Derby County zakończyli już dochodzenie w tej sprawie i postanowili ukarać w maksymalny możliwy sposób Toma Lawrence'a i Masona Bennetta poprzez nałożenie na nich grzywny stanowiącej równowartość ich sześciotygodniowego wynagrodzenia oraz zobligowali obu graczy do odbycia 80-godzinnych prac społecznych na rzecz hrabstwa, które zostały połączone z udziałem w kursie ukazującym skutki nadużywania alkoholu.

Ponadto obaj panowie mają 15 października stanąć przed sądem w celu ustalenia sprawcy wypadku.

Bennett postanowił wydać specjalne oświadczenie przy okazji ukazania się komunikatu o wymierzonej karze, w którym przeprosił publicznie za swoje zachowanie.

- We wtorkową noc 24 września popełniłem ogromny błąd po spożyciu alkoholu. To, co zrobiłem byłem złe i jako piłkarz jestem zobowiązany do dawania dobrego przykładu młodym fanom. Jest mi wstyd, że w wieku 23 lat, jako wystarczająco dorosły człowiek i na tyle dobrze wychowany, nie wiedziałem, że powinienem zachować się lepiej. Rozumiem, że taki występek niesie ze sobą poważne konsekwencje i dlatego biorę pełną odpowiedzialność za swoje zachowanie i akceptuję karę wymierzoną przez klub. Teraz zamierzam wyciągnąć naukę z tego wydarzenia i będę dążył do bycia lepszą osobą. Nie ma żadnej wymówki dla tego, co zrobiłem. Przepraszam moją rodzinę, przyjaciół, klub, wszystkich kibiców Derby i całą społeczność piłkarską. Zawiodłem was wszystkich - napisał były młodzieżowy reprezentant Anglii.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy