OFICJALNIE: Śląsk Wrocław pożegnał się z czterema piłkarzami

OFICJALNIE: Śląsk Wrocław pożegnał się z czterema piłkarzami fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Śląsk Wrocław

Róbert Pich, Waldemar Sobota, Dino Štiglec i Mark Tamás odchodzą ze Śląska Wrocław po wygaśnięciu ich kontraktów z dniem 30 czerwca.

33-letni ofensywny pomocnik rodem ze Słowacji w Śląsku spędził większość profesjonalnej kariery. Trafił do niego w 2013 roku z MŠK Žilina i grał do tej pory z półtoraroczną przerwą na niemieckie Kaiserslautern. Jego łączny bilans we wrocławskim zespole to 59 bramek i 40 asyst w 270 meczach.

35-letni Sobota, ostatnio występujący w roli ofensywnego pomocnika, wrócił do Śląska latem 2020 roku po siedmiu latach spędzonych w Club Brugge i Sankt Pauli. Jego bilans we Wrocławiu zamknął się w 20 bramkach i 26 asystach w 163 spotkaniach.

Sobota świętował ze Śląskiem jeszcze mistrzostwo Polski w 2012 roku, tym samym z jego odejściem zamyka się pewna epoka wrocławskiego klubu.

31-letni Štiglec i 28-letni Tamás to już mniej zasłużeni dla Śląska piłkarze. Chorwacki lewy obrońca grał we Wrocławiu od 2019 roku, a środkowy obrońca z Węgier - od 2020 roku.

Śląsk tym samym rozpoczyna porządkowanie szatni pod następny sezon. W 2021/2022 drużyna zawiodła oczekiwania kibiców, dopiero ostatnio zapewniając sobie utrzymanie w Ekstraklasie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy