OFICJALNIE: Sławomir Peszko może otwierać szampany. Awans Wieczystej Kraków do II ligi stał się faktem

2024-05-18 20:24:33; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
OFICJALNIE: Sławomir Peszko może otwierać szampany. Awans Wieczystej Kraków do II ligi stał się faktem Fot. FotoPyK
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Wieczysta Kraków awansowała do II ligi. Stało się to jasne po porażce jej konkurenta w walce o mistrzostwo ligi, czyli Siarki Tarnobrzeg przeciwko Wisłoce Dębica.

W sobotę Wieczysta Kraków pokonała Świdniczankę Świdnik 1:0. Autorem jedynego trafienia w tamtym spotkaniu został Dawid Kiedrowicz.

Podopieczni Sławomira Peszki wykonali swoje zadanie, zdobywając kolejne trzy, bardzo ważne punkty w kontekście walki o awans na szczebel II ligi.

Nie dało się ukryć, że kilka godzin po swoim pojedynku, spoglądali w kierunku meczu Wisłoki Dębica z Siarką Tarnobrzeg. Porażka zespołu gości w tej konfrontacji oznaczałaby bowiem zapewnienie awansu po stronie Wieczystej.

Krakowian do świętowania przybliżył już w 31. minucie Tomasz Bała, który otworzył wynik na korzyść gospodarzy. Piłkarze Siarki doprowadzili jednak do wyrównania w 84. minucie. Jak się później okazało, było to zbyteczne, ponieważ w doliczonym czasie gry padła bramka na 2:1 dla Wisłoki.

Tym samym Siarka Tarnobrzeg traci dziesięć punktów na trzy kolejki przed końcem sezonu do przewodzącej tabeli Wieczystej Kraków. To z kolei sprawia, że zespół dowodzony przez Sławomira Peszkę może być już awansu do II ligi.

Obecna kampania w wykonaniu Wieczystej to na ten moment 75 punktów po 31 rozegranych meczach. Lider rozgrywek ma jeszcze w swojej perspektywie mecze ze wspomnianą Siarką Tarnobrzeg, Czarnymi Połaniec oraz Starem Starachowice.

Ambicje klubu z siedzibą przy ulicy Kazimierza Chałupnika są wysokie, a uzyskanie awansu po sezonie, w którym nie udało się tego dokonać, był dla krakowskiej drużyny obowiązkiem.

Choć w pierwszych kolejkach sezonu ekipa pod wodzą ówczesnego szkoleniowca Macieja Musiała rozczarowywała, to zmiana na stołku trenera i zatrudnienie Sławomira Peszki przyniosło pozytywny efekt. Były reprezentant Polski poprowadził Wieczystą do 19 zwycięstw, trzech remisów i zaledwie dwóch porażek.