Oficjalnie: Snodgrass w WHU

Oficjalnie: Snodgrass w WHU
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: West Ham United

Robert Snodgrass został nowym zawodnikiem West Hamu United.

Reprezentant Szkocji, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zasilił szeregi „Młotów” na zasadzie transferu definitywnego i związał się z nimi do końca czerwca 2020 roku. Hull City na sprzedaży swojego zawodnika zarobiło 10,2 miliona funtów, co w komunikacie potwierdziło WHU.

29-letni skrzydłowy już jakiś czas temu ogłosił, że nie przedłuży umowy z „Tygrysami”, która wygasała wraz z końcem kolejnego sezonu. Z tego też powodu włodarze klubu z KCOM Stadium zdecydowali się sprzedać swojego najlepszego piłkarza jeszcze w trakcie zimowego okna  transferowego.

Snodgrass nie narzekał na brak zainteresowania, ponieważ dość szybko zgłosiły się po niego przedstawiciele Middlesbrough, Burnley oraz West Hamu United. Ostatecznie Hull zaakceptowało oferty złożone przez dwie ostatnie wymienione drużyny, dlatego ostateczna decyzja o wyborze nowego pracodawcy została powierzona zawodnikowi, a ten postanowił przyjąć propozycję kontraktową ekipy z Londynu.

Szkot w trwających rozgrywkach wystąpił w 24 meczach „Tygrysów” i strzelił w nich dziewięć bramek oraz zanotował cztery asysty.

Transfer 29-letniego piłkarza do zespołu „Młotów” będzie miał najprawdopodobniej wpływ na przyszłość dwóch zawodników - Dimitriego Payeta i Kamila Grosickiego. Pierwszy z nich powinien teraz otrzymać zgodę od władz West Hamu na przenosiny do Olympique Marsylia, a drugi już bez przeszkód będzie mógł negocjować swój ewentualny transfer do Burnley.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy