OFICJALNIE: Soualiho Meïté ponownie wypożyczony

OFICJALNIE: Soualiho Meïté ponownie wypożyczony fot. PAOK FC
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: PAOK Saloniki

Soualiho Meïté z Benfiki trafił na wypożyczenie do greckiego PAOK-u.

Umowa o czasowym transferze 29-letniego środkowego pomocnika obowiązuje do końca czerwca 2024 roku i nie zawiera opcji wykupu.

Ubiegły sezon Francuz o iworyjskim pochodzeniu spędził na wypożyczeniu w beniaminku Serie A – Cremonese. Rozegrał tam 35 spotkań i zanotował dwie asysty, ale zespół ten nie zdołał się utrzymać w najwyższej włoskiej lidze.

Natomiast w barwach Benfiki Meïté wystąpił dotąd w 27 meczach i nie miał bezpośredniego udziału przy żadnej z bramek.

Wcześniej, poza Cremonese, reprezentował w Serie A także Torino i AC Milan. Ma również na koncie 54 mecze w Ligue 1, jako zawodnik Lille OSC, FC Girondins Bordeaux, AS Monaco i AJ Auxerre.

W 2011 roku brał udział z młodzieżową reprezentacją Francji w Mistrzostwach Świata i Europy do lat 17. Wraz z nim grali tam między innymi Kurt Zouma, Aymeric Laporte, Benjamin Mendy, Adrien Tamèze, Sébastien Haller, czy Gaëtan Laborde.

PAOK podczas letniego okienka wzmocnili już William Troost-Ekong, Magomied Ozdojew, Ally Samatta i Baba Rahman. W ubiegłym sezonie zespół ten zajął czwarte miejsce w lidze greckiej. W ostatniej rundzie eliminacji powalczy o awans do Ligi Konferencji Europy ze szkockim Heart of Midlothian.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego OFICJALNIE: Asystent Johna van den Broma odchodzi z Lecha Poznań. Poprowadzi inny klub w Ekstraklasie OFICJALNIE: Asystent Johna van den Broma odchodzi z Lecha Poznań. Poprowadzi inny klub w Ekstraklasie Liga Mistrzów: Składy na Galatasaray - Manchester United [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Galatasaray - Manchester United [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy