OFICJALNIE: Southampton z bardzo ciekawym transferem napastnika. 201 centymetrów, 16 bramek w połowie sezonu

OFICJALNIE: Southampton z bardzo ciekawym transferem napastnika. 201 centymetrów, 16 bramek w połowie sezonu fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Southampton FC

Poszukiwania nowego napastnika przez Southampton zakończyły się sukcesem. Do drużyny dołączył Paul Onuachu, dotychczas piłkarz KRC Genk.

Łącznie „Święci” zrealizowali pięć transferów przychodzących. Reprezentant Nigerii był tym ostatnim. Został on pozyskany za 18 milionów euro, a umowa zakłada współpracę do końca czerwca 2026 roku.

Jednej rzeczy, jakiej możemy być raczej pewni to fakt, że piłkarz nie zdobędzie drugiej korony króla strzelców w belgijskiej ekstraklasie. Choć jeszcze dzierży pozycję lidera rankingu z dorobkiem szesnastu trafień, to różnica między nim a goniącym Vincentem Janssenem wynosi tylko dwa.

W przeszłości mierzący aż 201 centymetrów wzrostu Onuachu zdobywał doświadczenie w lidze duńskiej, broniąc barw FC Midtjylland i Vejle BK.

To właśnie za jakość przy wykańczaniu akcji Southampton postanowiło zapłacić niemałe - jak na siebie - pieniądze, aby wzmocnić pewność siebie w perspektywie zaciętej walki o utrzymanie w Premier League. Zespół jak na razie plasuje się na ostatniej lokacie.

Tego samego dnia chwilę wcześniej zakomunikowano przybycie Kamaldeena Sulemany ze Stade Rennais. W tym przypadku byliśmy świadkami wyrównania rekordu transferowego na pułapie 25 milionów euro.

Parę tygodni wcześniej zarząd skupiał się na dokonaniu wzmocnień w pomocy i obronie. Tak też od stycznia trener Nathan Jones ma do dyspozycji Carlosa Alcaraza, Miroslava Oršicia i Jamesa Bree.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Afera wokół Kamila Grabary narasta. Galatasaray zapowiada kontrofensywę Afera wokół Kamila Grabary narasta. Galatasaray zapowiada kontrofensywę Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy