OFICJALNIE: Stal Mielec potwierdziła transfer pomocnika. Już w niej grał

2024-06-14 16:31:00; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Stal Mielec potwierdziła transfer pomocnika. Już w niej grał Fot. Stal Mielec
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Stal Mielec

Stal Mielec poinformowała o pozyskaniu Fryderyka Gerbowskiego, który ostatnio występował w Wiśle Płock.

Fryderyk Gerbowski podpisał ze Stalą Mielec umowę ważną do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Urodzony w Warszawie ofensywny pomocnik w przeszłości szkolił się w tamtejszych Białych Orłach oraz Escoli Varsovia. Do Wisły Płock trafił w 2020 roku. W sezonie 2021/2022 zadebiutował w jej barwach w Ekstraklasie. Na kolejny został wypożyczony do Stali, rozgrywając w jej trykocie 22 mecze na najwyższym szczeblu. Po powrocie do Płocka rywalizował z zespołem w I lidze (dwa gole, trzy asysty), ale teraz ponownie wylądował w klubie z województwa podkarpackiego.

W grę wszedł wolny transfer z uwagi na wygasający 30 czerwca kontrakt.

- Bardzo się cieszę, że mogę powrócić do Mielca i Stali. To tutaj otrzymałem prawdziwą szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w Ekstraklasie i zrobię wszystko, aby jak najlepiej pomóc drużynie w nadchodzącym sezonie. Jestem dumny, że będę mógł znów grać w koszule z herbem Stali. Wierzę, że wszyscy razem odniesiemy wiele zwycięstw w sezonie 2024/2025 i damy dużo radości fantastycznym biało-niebieskim kibicom - powiedział piłkarz.

Wcześniej opublikował wiadomość w mediach społecznościowych, żegnając się z sympatykami Wisły.

„Drodzy Nafciarze! Chciałbym Wam wszystkim podziękować. Kolegom z szatni, Trenerom, Pracownikom oraz Kibicom. Te 4 lata, były dla mnie niesamowitym doświadczeniem.

Proszę Was tylko o jedno: zapamiętajcie mnie jako zawodnika który, zawsze szanował ten Klub i był na 1947% FG32” - napisał 21-letni młodzieżowy reprezentant Polski.

To pierwszy nowy nabytek Stali przed kolejnym sezonem.