OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej

OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: PZPN

Po niespełna dziewięciu latach Stefan Majewski przestał być pracownikiem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Działacz pełnił funkcje dyrektora sportowego i dyrektora Szkoły Trenerów.

Jako piłkarz Stefan Majewski rozegrał 40 meczów w reprezentacji Polski i zdobył z nią brązowy medal Mistrzostw Świata 1982. Już jako trener prowadził drużynę narodową w dwóch meczach eliminacji Mistrzostw Świata w 2010 roku. Potem objął jeszcze na dwa lata kadrę do lat 21, by w grudniu 2012 roku rozpocząć w związku pracę jako jego dyrektor sportowy.

Był jednym z działaczy odpowiedzialnych za szkolenie piłkarzy, a później także szkoleniowców. Od 2018 roku pełnił rolę dyrektora Szkoły Trenerów w Białej Podlaskiej, utworzonej już podczas jego pracy w związku.

 – Rozwiązaliśmy dziś umowę za porozumieniem stron. Chciałbym podziękować Stefanowi Majewskiemu za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju polskiej piłki – powiedział Cezary Kulesza, będący od sierpnia tego roku nowym prezesem PZPN-u.

 – Dziękuję za zaufanie i lata świetnej współpracy. Myślę, że wspólnie udało nam się zrobić wiele dobrego, m.in. powołać nową Szkołę Trenerów PZPN, wydać Narodowy Model Gry i suplementy do niego, a także zrealizować kilka nowatorskich projektów, jak chociażby Talent Pro. Odchodzę z PZPN z poczuciem dobrze wykonanej pracy. Życzę federacji i wszystkim reprezentacjom wielu sukcesów – odpowiedział Majewski. 

Majewski większość czasu po zakończeniu kariery zawodniczej spędził jako aktywny trener. Nie można więc wykluczyć jego powrotu na ławkę. W roli szkoleniowca pracował już między innymi w Polonii Warszawa, Amice Wronki, Zagłębiu Lubin, Widzewie Łódź i Cracovii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy