OFICJALNIE: Taison ukarany za reakcję na rasistowskie zachowania

OFICJALNIE: Taison ukarany za reakcję na rasistowskie zachowania fot. Futbol1 HD
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Ukraiński Związek Piłki Nożnej

Ukraińska federacja piłkarska nie zmieniła decyzji co do kary zawieszenia dla Taisona.

Kilka dni temu rozegrane zostało spotkanie na szczycie ligi ukraińskiej. Naprzeciw siebie stanęły jedenastki Szachtara Donieck i Dynama Kijów. Lepsi okazali się ci pierwsi, którzy pokonali swoich rywali w stosunku 1-0.

Rezultat zszedł jednak tego dnia na drugi plan. Wszystko przez sytuację, która miała miejsce w 74. minucie starcia. Wówczas to gracz ekipy z Doniecka, Taison, sfaulował jednego ze swoich rywali. Kibice drużyny przeciwnej nie pozostali mu dłużni i zaczęli wydawać okrzyki, naśladujące małpy. Zdenerwowany gracz kopnął w ich kierunku piłkę oraz pokazał im środkowy palec.

Jego zachowanie zostało zauważone przez arbitra, który najpierw przerwał zawody, po czym ukarał piłkarza czerwoną kartką. Załamany Brazylijczyk opuścił plac gry ze złami w oczach.

W czwartek ukraińska federacja debatowała na temat kary dla niego. Został on zawieszony na jeden mecz, co oznacza, że nie wystąpi w piątkowym starciu przeciwko FK Lwów.

Oberwało się także Dynamu Kijów. Klub ma zapłacić grzywnę oraz najbliższe spotkanie rozegra bez obecności kibiców.

Liderem ligi ukraińskiej jest Szachtar Donieck, który wyprzedza Zorię Ługańsk o dwanaście punktów. Dynamo zajmuje dopiero czwartą lokatę.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy