OFICJALNIE: Taison ukarany za reakcję na rasistowskie zachowania

OFICJALNIE: Taison ukarany za reakcję na rasistowskie zachowania fot. Futbol1 HD
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Ukraiński Związek Piłki Nożnej

Ukraińska federacja piłkarska nie zmieniła decyzji co do kary zawieszenia dla Taisona.

Kilka dni temu rozegrane zostało spotkanie na szczycie ligi ukraińskiej. Naprzeciw siebie stanęły jedenastki Szachtara Donieck i Dynama Kijów. Lepsi okazali się ci pierwsi, którzy pokonali swoich rywali w stosunku 1-0.

Rezultat zszedł jednak tego dnia na drugi plan. Wszystko przez sytuację, która miała miejsce w 74. minucie starcia. Wówczas to gracz ekipy z Doniecka, Taison, sfaulował jednego ze swoich rywali. Kibice drużyny przeciwnej nie pozostali mu dłużni i zaczęli wydawać okrzyki, naśladujące małpy. Zdenerwowany gracz kopnął w ich kierunku piłkę oraz pokazał im środkowy palec.

Jego zachowanie zostało zauważone przez arbitra, który najpierw przerwał zawody, po czym ukarał piłkarza czerwoną kartką. Załamany Brazylijczyk opuścił plac gry ze złami w oczach.

W czwartek ukraińska federacja debatowała na temat kary dla niego. Został on zawieszony na jeden mecz, co oznacza, że nie wystąpi w piątkowym starciu przeciwko FK Lwów.

Oberwało się także Dynamu Kijów. Klub ma zapłacić grzywnę oraz najbliższe spotkanie rozegra bez obecności kibiców.

Liderem ligi ukraińskiej jest Szachtar Donieck, który wyprzedza Zorię Ługańsk o dwanaście punktów. Dynamo zajmuje dopiero czwartą lokatę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Christian Eriksen odzyskał przytomność Christian Eriksen odzyskał przytomność Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy