OFICJALNIE: Thomas Delaney wrócił do Bundesligi

OFICJALNIE: Thomas Delaney wrócił do Bundesligi fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Hoffenheim

Thomas Delaney opuścił Sevillę i obrał kurs na TSG 1899 Hoffenheim.

Duński pomocnik zwyczajnie dusił się w stolicy Andaluzji, dlatego w ostatnim czasie wyraźnie dał do zrozumienia, że dla obu stron lepsze będzie rozstanie.

Efektem tego było otworzenie się Sevilli na rozmowy z potencjalnymi chętnymi na usługi 31-latka sprowadzonego półtora roku temu w ramach wolnego transferu.

Wobec faktu, że umowa piłkarza obowiązuje aż do 30 czerwca 2025 roku, pod uwagę brane było choćby wypożyczenie.

Na tej zasadzie Thomas Delaney wzmocnił TSG 1899 Hoffenheim, wybierając nieco później trykot z numerem 17.

Dla uczestnika Mistrzostw Świata 2022 to powrót do Niemiec, w których występował przed przeprowadzką na Półwysep Iberyjski.

Lewonożny zawodnik w koszulce „Los Sevillistas” rozegrał jak dotąd 47 spotkań, z czego 12 podczas trwającej kampanii.

Na szczeblu Bundesligi 72-krotny reprezentant Danii zgromadził już 107 występów, broniąc w tym czasie barw Werderu Brema oraz Borussii Dortmund.

Swoim doświadczeniem wspomoże on ekipę z Rhein-Neckar-Areny w walce o spokojny byt w Bundeslidze.

Przedtem zespół wzmocnili John Anthony Brooks, a także Kasper Dolberg, rodak Delaneya. Osłabił go za to Georginio Rutter, który odszedł do Leeds United.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] OFICJALNIE: İlkay Durmuş znowu w Polsce! Zaskoczył wyborem nowego klubu OFICJALNIE: İlkay Durmuş znowu w Polsce! Zaskoczył wyborem nowego klubu Dlatego Grzegorzowi Krychowiakowi nie powiodło się w PSG. Unai Emery ujawnił główny powód Dlatego Grzegorzowi Krychowiakowi nie powiodło się w PSG. Unai Emery ujawnił główny powód Zawodnik Legii Warszawa zachwyca. „Najlepszy transfer letniego okna transferowego” Zawodnik Legii Warszawa zachwyca. „Najlepszy transfer letniego okna transferowego” Pogoń Szczecin i Legia Warszawy dały SHOW. Czy to był najlepszy mecz tego sezonu Ekstraklasy? [WIDEO] Pogoń Szczecin i Legia Warszawy dały SHOW. Czy to był najlepszy mecz tego sezonu Ekstraklasy? [WIDEO] Najlepsi wykonawcy rzutów karnych w EA Sports FC 24. Robert Lewandowski nie jest już najlepszy w LaLidze Najlepsi wykonawcy rzutów karnych w EA Sports FC 24. Robert Lewandowski nie jest już najlepszy w LaLidze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy