OFICJALNIE: Tin Jedvaj opuścił Rosję

OFICJALNIE: Tin Jedvaj opuścił Rosję fot. Lokomotiw Moskwa
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lokomotiw Moskwa | Al-Ain FC

Tin Jedvaj rozstał się z Lokomotiwem Moskwa. Chorwat dołącza do Al-Ain FC.

24 lutego Rosja zaatakowała sąsiednią Ukrainę, a niedługo potem FIFA otworzyła dla piłkarzy z obu krajów dodatkowe okno transferowe. Możliwości zmiany ekipy nie wykorzystało kilku znanych zawodników jak Dejan Lovren, Quincy Promes czy Tin Jedvaj.

Ten ostatni kilka miesięcy później ostatecznie zmienia miejsce zamieszkania i przynależność klubową.

Wicemistrz świata z 2018 roku, który po raz ostatni zagrał w reprezentacji Chorwacji nieco ponad dwa lata temu, wzmacnia Al-Ain FC.

Lokomotiw Moskwa poinformował, że operacja przybrała formę płatnego wypożyczenia z opcją kupna. Po testach medycznych dojdzie do jej finalizacji.

27-latek jest w stanie pokryć wszystkie pozycje w defensywie, ale przez ostatnie półtora roku grał najczęściej jako środkowy obrońca.

Jedvaj w nowym zespole spotka między innymi Andrija Jarmołenkę. Ukrainiec w Zjednoczonych Emiratach Arabskich występuje od lata. To największa gwiazda klubu, którego trenerem jest Serhij Rebrow, czyli rodak byłego skrzydłowego West Hamu United.

Al-Ain FC obecnie zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli.

Kontrakt defensora z „Kolejarzami” obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. Jeśli zatem jego przygoda poza Europą nie wypali, będzie miał, gdzie wrócić.

Ruch ten nie został zbyt dobrze przyjęty w Chorwacji. Rozpatruje się go w kategoriach wyjazdu w celu odcinania kuponów, a nie walki o powrót do kadry narodowej.

Chorwat w moskiewskiej drużynie rozegrał łącznie 41 spotkań i zanotował dwa trafienia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy