OFICJALNIE: Tomáš Vaclík w Championship

OFICJALNIE: Tomáš Vaclík w Championship fot. Vladimir Koshkarov / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Huddersfield Town

Tomáš Vaclík, były zawodnik Sevilli, dołączył do Huddersfield Town.

53-krotny reprezentant Czech po czterech latach gry w FC Basel trafił do Sevilli i początkowo był jej podstawowym bramkarzem. Dziś, z perspektywy czasu, można powiedzieć, że to dzięki niemu świat usłyszał o Bono.

To właśnie w momencie urazu doświadczonego golkipera do bramki andaluzyjskiej ekipy na dłużej wskoczył Marokańczyk. W następnym sezonie role się już odwróciły.

Tomáš Vaclík postanowił skorzystać z okazji i odszedł do Olympiakosu, w którym wrócił do regularnej gry. Kampanię 2021/2022 zakończył wynikiem 44 meczów oraz 17 czystych kont. Podczas bieżących zmagań wyglądało to już nieco gorzej, ale to wynik kontuzji.

33-latek opuścił tej zimy Grecję i wyruszył do Wielkiej Brytanii, „Teriery” potrzebowały zastępcy dla Lee Nichollsa.

Wybór padł na Czecha, który podpisał umowę z datą końcową 30 czerwca 2023 roku. Zawodnik otrzymał trykot z numerem 1.

„Utrata bramkarza takiej klasy jak Lee nie jest łatwą rzeczą, ale dzięki temu, jak dobrze grał Nick (Nicholas Bilokapić - dop. red) i sprowadzeniu Tomáša do klubu, myślę, że poradziliśmy sobie z tym najlepiej jak to możliwe” – oświadczył Paul Clements, trener bramkarzy.

Huddersfield Town jak razie jest zdecydowanie bliżej spadku niż utrzymania w Championship. Vaclík nie stawia się zatem w zbyt komfortowej sytuacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy