OFICJALNIE: Toronto robi miejsce dla nowej gwiazdy. Alejandro Pozuelo z hitowym transferem w ramach MLS

OFICJALNIE: Toronto robi miejsce dla nowej gwiazdy. Alejandro Pozuelo z hitowym transferem w ramach MLS fot. JL IMAGES / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Inter Miami

Alejandro Pozuelo przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego z Toronto do Interu Miami. W ten sposób zrobił miejsce dla Federico Bernardeschiego.

Zespół z Kanady postanowił w znaczącym stopniu zmienić proporcje narodowe w ekipie prowadzonej przez Boba Bradleya i w ostatnim czasie nawiązał współpracę z Lorenzo Insigne oraz Domenico Criscito.

„Czerwoni” nie zamierzają poprzestać na sprowadzeniu tych dwóch włoskich piłkarzy i już znajdują się na końcowym etapie finalizowania transferu Federico Bernardeschiego.

Pozyskanie byłego zawodnika Juventusu wymagało ze strony Toronto pozbycia się przynajmniej jednego gracza ze statusem Designated Player i tu wybór padł na Alejandro Pozuelo.

Ekipa z BMO Field nie musiała obawiać się braku znalezienia chętnego na usługi ofensywnego pomocnika, ponieważ w ekspresowym tempie z jego dostępności skorzystał Inter Miami i zgodnie z obowiązującymi w Major League Soccer regułami przeznaczył 150 tysięcy dolarów (136 tysięcy euro) opłaty w ramach General Allocation Money (w dwóch roczny ratach po 75 tysięcy dolarów) w celu zmniejszenia wartości piłkarza w stosunku do ustalonego limitu wynagrodzeń.

Do tego zapłacił także nieokreśloną sumę odstępnego za ściągnięcie 30-letniego zawodnika.

Hiszpan trafił do Toronto z KRC Genk za 11 milionów dolarów (9,09 miliona euro) w marcu 2019 roku i w ekspresowym tempie odnalazł się w realiach amerykańskiego futbolu, co pokazuje fakt dwukrotnego znalezienia się w najlepszej jedenastce sezonu oraz zgarnięcie nagrody dla najlepszego gracza rozgrywek w 2020 roku.

W ten sposób sięgnął on po to wyróżnienie jako drugi gracz w historii kanadyjskiego klubu. Wcześniej ta sztuka udała się Sebastianowi Giovinco w 2015 roku.

Pozuelo kończy swoją przygodę z „Czerwonymi” na 99 rozegranych meczach z 29 strzelonymi golami i 26 zaliczonymi asystami, co przełożyło się na zdobycie Pucharu Kanady.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy