OFICJALNIE: Trafił do Ligue 1 z trzeciej ligi, teraz został odkryciem listopada

2023-12-08 20:21:28; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Trafił do Ligue 1 z trzeciej ligi, teraz został odkryciem listopada Fot. rarrarorro / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Ligue 1

Środkowy pomocnik RC Lens Neil El Aynaoui został wybrany odkryciem listopada w Ligue 1.

22-letni Marokańczyk dołączył do zespołu wicemistrza Francji z występującego na trzecim poziomie rozgrywkowym AS Nancy-Lorraine, gdzie mimo młodego wieku pełnił funkcję kapitana.

Z powodu bezpośredniej czerwonej kartki otrzymanej w ostatnim meczu poprzedniego sezonu pozostawał zawieszony w bieżących rozgrywkach przez pięć pierwszych spotkań. W kolejnych pięciu pojawiał się na boisku w końcowych minutach. Przeciwko FC Nantes strzelił gola, ustalając wynik na 4:0.

Wcześniej dwukrotnie trafiał do siatki w rezerwach RC Lens na piątym poziomie ligowym.

12 listopada w meczu z Olympique’em Marsylia po raz pierwszy wyszedł w podstawowym składzie, zajmując miejsce Andy’ego Dioufa. Ponownie zagrał od pierwszej minuty przeciwko Clermont Foot i Olympique’owi Lyon.

We wrześniu bieżącego roku zadebiutował w reprezentacji Maroka U-23, wchodząc w końcowych minutach towarzyskiego meczu z Brazylią.

RC Lens znajduje się obecnie na szóstej pozycji w Ligue 1 z dorobkiem 22 punktów. W Lidze Mistrzów zajmuje zaś trzecie miejsce gwarantujące występ w Lidze Europy.

Klubowym kolegą Neila El Aynaouiego jest reprezentant Polski Przemysław Frankowski.