OFICJALNIE: Trafił do Ligue 1 z trzeciej ligi, teraz został odkryciem listopada

OFICJALNIE: Trafił do Ligue 1 z trzeciej ligi, teraz został odkryciem listopada fot. rarrarorro / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Źródło: Ligue 1

Środkowy pomocnik RC Lens Neil El Aynaoui został wybrany odkryciem listopada w Ligue 1.

22-letni Marokańczyk dołączył do zespołu wicemistrza Francji z występującego na trzecim poziomie rozgrywkowym AS Nancy-Lorraine, gdzie mimo młodego wieku pełnił funkcję kapitana.

Z powodu bezpośredniej czerwonej kartki otrzymanej w ostatnim meczu poprzedniego sezonu pozostawał zawieszony w bieżących rozgrywkach przez pięć pierwszych spotkań. W kolejnych pięciu pojawiał się na boisku w końcowych minutach. Przeciwko FC Nantes strzelił gola, ustalając wynik na 4:0.

Wcześniej dwukrotnie trafiał do siatki w rezerwach RC Lens na piątym poziomie ligowym.

12 listopada w meczu z Olympique’em Marsylia po raz pierwszy wyszedł w podstawowym składzie, zajmując miejsce Andy’ego Dioufa. Ponownie zagrał od pierwszej minuty przeciwko Clermont Foot i Olympique’owi Lyon.

We wrześniu bieżącego roku zadebiutował w reprezentacji Maroka U-23, wchodząc w końcowych minutach towarzyskiego meczu z Brazylią.

RC Lens znajduje się obecnie na szóstej pozycji w Ligue 1 z dorobkiem 22 punktów. W Lidze Mistrzów zajmuje zaś trzecie miejsce gwarantujące występ w Lidze Europy.

Klubowym kolegą Neila El Aynaouiego jest reprezentant Polski Przemysław Frankowski.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze... Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze... Kibice Milanu z protestem podczas najbliższego meczu Serie A Kibice Milanu z protestem podczas najbliższego meczu Serie A Dawid Szwarga wbija szpilkę przełożonym? „Tego było za dużo” Dawid Szwarga wbija szpilkę przełożonym? „Tego było za dużo” Prezes Lechii Gdańsk o zaległych opłatach za transfery. Jest również stanowisko Łotyszy Prezes Lechii Gdańsk o zaległych opłatach za transfery. Jest również stanowisko Łotyszy Sędzia Tomasz Kwiatkowski wyjaśnił kontrowersje finału Pucharu Polski Sędzia Tomasz Kwiatkowski wyjaśnił kontrowersje finału Pucharu Polski Marco Reus zanotuje ciekawy transfer?! Marco Reus zanotuje ciekawy transfer?!