Oficjalnie: Transfer do Barcelony? Srna podjął ostateczną decyzję

Oficjalnie: Transfer do Barcelony? Srna podjął ostateczną decyzję
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Szachtar I Mundo Deportivo

Darijo Srna zdecydował się pozostać w Szachtarze Donieck.

Chorwat od dłuższego czasu był łączony z Barceloną. W Katalonii widziano w nim idealnego kandydata do wzmocnienia rywalizacji na prawej stronie obrony. Mistrz Hiszpanii docelowo będzie chciał ściągnąć na tę pozycję João Cancelo z Valencii, ale do tego czasu problemy miał rozwiązać właśnie 34-latek.

Srna otrzymał zielone światło na transfer od właściciela Szachtara, Rinata Achmetowa. Oligarcha wydał zgodę na jego przenosiny niechętnie, ale zrobił to w podzięce za to, co doświadczony obrońca zrobił dla jego klubu.


Koniec końców, do transferu jednak nie dojdzie. - Jestem całym sercem z Szachtarem. Zostaję w drużynie - poinformował zawodnik za pośrednictwem mediów społecznościowych ukraińskiego klubu. - Jestem zadowolony z mojej decyzji. Poszedłem za głosem serca i zostaję w klubie. Podjąłem właściwy wybór - powiedział.


Wpływ na jego decyzję mógł mieć fakt, że oferta Barcelony była dla niego niezbyt korzystna finansowo. W Katalonii Srna zarabiałby bowiem mniej niż w Szachtarze.

34-latek występuje w Doniecku od 2003 roku. W tym czasie sięgnął z nim m.in. po osiem mistrzostw Ukrainy i Puchar UEFA. W sumie rozegrał w jego barwach blisko 500 spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy