OFICJALNIE: Transfer wyjątkowy. Iwan Petriak wraca do Szachtara Donieck

OFICJALNIE: Transfer wyjątkowy. Iwan Petriak wraca do Szachtara Donieck fot. uslatar / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Szachtar Donieck

Szachtar Donieck nawiązał ponowną współpracę z Iwanem Petriakem, grającym przez ostatnie trzy lata w węgierskim Fehérvár FC. Wcześniej skrzydłowy reprezentował właśnie barwy donieckiej drużyny.

Już jutro zainaugurowany zostanie nowy sezon ukraińskiej Premier-lihi. Rozgrywki zostały wstrzymane pod koniec lutego bieżącego roku, czego powodem była oczywiście rosyjska zbrojna inwazja na teren Ukrainy.

16 zespołów zadeklarowało swoją gotowość do wystartowania w lidze. Niestety z powodu zniszczonej infrastruktury w zmaganiach o mistrzostwo kraju nie wezmą udział dwie drużyny - Desna Czernichów i FK Mariupol.

Spotkaniem otwierającym nowy sezon będzie starcie Szachtara z Metalistem 1925 Charków na Stadionie Olimpijskim w Kijowie.

13-krotny mistrz Ukrainy stara się jeszcze wzmocnić swą kadrę, którą opuściło kilka ważnych postaci, w tym David Neres, Dodô, Marcos Antônio czy legendarny Ismaily.

Kolejne już, trzecie, wzmocnienie „Górników” stanowi Iwan Petriak, a więc postać związana już niegdyś z donieckim klubem.

28-letni ofensywny zawodnik latem 2016 roku opuścił macierzystą Zorię Ługańsk na rzecz Szachtara. W tym jednak nigdy nie pełnił istotnej roli, notując w pomarańczowo-czarnym trykocie zaledwie 17 spotkań.

Większą część kontraktu z klubem z Donbasu spędził na wypożyczeniach do wspomnianej Zorii Ługańsk i w końcu do Ferencvárosu, z którym związał się później definitywnie.

Petriak z nowym-starym pracodawcą parafował czteroletnią umowę.

Tym samym działacze „Górników” wzmacniają lewą stronę ofensywy, która już wkrótce może zostać poważnie osłabiona.

Mychajło Mudryk rozważa ponownie intensywnie transfer, znajdując się na radarze Arsenalu.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy