OFICJALNIE: Transferowy rekord Belgii. Zinho Vanheusden w Standardzie

OFICJALNIE: Transferowy rekord Belgii. Zinho Vanheusden w Standardzie
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Standard Liège

Zinho Vanheusden będzie występował w Standardzie Liège.

19-latek przeprowadza się do Standardu z Interu na stałe. Ostatnie półtora roku spędził w tej ekipie na zasadzie wypożyczenia. Spisywał się bardzo dobrze, dlatego działacze zdecydowali się go wykupić.

Ekipa z Liège ustaliła tym samym nowy rekord transferowy ligi belgijskiej. Vanheusden kosztował bowiem 12,6 miliona euro, co czyni go najdroższym piłkarzem w historii rozgrywek. Poprzednim liderem w tym rankingu był Nicolae Stanciu. W 2016 roku Anderlecht zapłacił za kartę Rumuna nieco ponad 9,5 miliona euro.

Pomimo opuszczenia Giuseppe Meazza, władze klubu z Mediolanu zastrzegły sobie możliwość pierwokupu tego zawodnika. Wspomniany zapis będzie ważny do 2021 roku.

Transfer do Standardu to dla Vanheusdena powrót do korzeni. 19-latek stawiał w tym klubie swoje pierwsze piłkarskie kroki. W sierpniu 2015 roku jako junior zamienił go na Inter.

W poprzednim sezonie defensor rozegrał łącznie 30 meczów. Na jego dorobek złożyły się dwie bramki i jedna asysta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze” Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy