OFICJALNIE: Trener łączony z Legią będzie pracował z juniorami Borussii Dortmund

OFICJALNIE: Trener łączony z Legią będzie pracował z juniorami Borussii Dortmund fot.
Karol Brandt
Źródło: Borussia Dortmund

Po sezonie pracę w Borussii Dortmund rozpoczną Michael Skibbe oraz Otto Addo. Pierwszy do niedawna był łączony z Legią Warszawa.

53-letni Skibbe przez trzy lata prowadził reprezentację Grecji, z którą nie osiągnął jednak większych sukcesów. Mistrzowie Europy z 2004 roku oglądali zeszłoroczny mundial w telewizji, a Niemiec ostatecznie rozstał się z kadrą z Półwyspu Bałkańskiego.

Po zwolnieniu z Legii Warszawa Ricardo Sá Pinto „Przegląd Sportowy” połączył byłego trenera Herthy z „Wojskowymi”. Ostatecznie wiemy już, że po zakończeniu sezonu niezwykle doświadczony szkoleniowiec nie obejmie polskiego klubu.

Znalazł bowiem zatrudnienie w Borussii Dortmund, z którą pracował w latach 1989-2000. Wówczas zanotował on niesamowite pasmo awansów, od koordynatora młodzieży do menedżera pierwszego zespołu. Teraz obejmie zespół U-19 i będzie trzymał piecze nad wszystkimi drużynami młodzieżowymi.

Natomiast Otto Addo, który obecnie pełni rolę asystenta głównego trenera w Borussii Mönchengladbach, od przyszłego sezonu będzie pełnił funkcję trenera talentów. Jest to nowo utworzona posada, w której głównym zadaniem jest bycie spoiwem między zespołami młodzieżowymi a seniorską drużyną. 

Obaj rozpoczną pracę w Borussii Dortmund pierwszego lipca 2019 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy