OFICJALNIE: Trener Santosu zwolniony. Neymar zareagował
2025-04-15 07:40:07; Aktualizacja: 18 godzin temu
W mediach klubowych Santosu pojawił się oficjalny komunikat o zwolnieniu trenera pierwszego zespołu, Pedro Caixinhi. Zaraz po tym fakcie za współpracę podziękował mu między innymi Neymar.
Decyzja o rozstaniu z Portugalczykiem przypadła w 14 kwietnia, czyli dokładnie w 113. rocznicę powstania klubu. „Peixe” dali szansę wykazać się szkoleniowcowi przez ponad trzy miesiące.
Wraz z Caixinhą beniaminka Série A opuścił jego stali członkowie sztabu. Obowiązki po 54-latku tymczasowo przejmie César Sampaio, jeden z dotychczasowych asystentów.
Do pozbycia się trenera przysłużył się nieudany start w rozgrywkach ligowych. Po trzech kolejkach drużyna wypracowała tylko jeden punkt. Zajmuje 18. miejsce na 20 możliwych.Popularne
O Caixhinhi ciepło wypowiedział się Neymar. Na jednym z portali społecznościowych docenił dotychczasowy wspólny pobyt. To pod jego wodzą były piłkarz PSG i FC Barcelony zadebiutował po powrocie do macierzystego klubu.
„Trenerze... to była wielka przyjemność pracować z Panem. Życzę wielu sukcesów w życiu, dziękuję za wszystko” – udostępnił skrzydłowy w relacji na Instagramie.
Neymar se despede de Pedro Caixinha, demitido hoje do comando técnico do Santos. pic.twitter.com/qI0pUVZBcp
— Lucas F. de S. Costa (@lucas_fscosta94) April 14, 2025
Pedro Caixinha poprowadził zespół łącznie w 17 meczach. Przed startem Série A dotarł z nim do półfinału mistrzostw stanowych São Paulo.
W swoim życiorysie taktyk dopisał trzy osiągnięcia: mistrzostwo Meksyku z Santosem Laguna oraz dwa Puchary Meksyku, z czego jeden zdobyty dla CD Cruz Azul.
Za wyniki odpowiadał również w RB Bragantino, CA Talleres, Al-Szabab, Rangersach, Al-Gharafa, CD Nacional oraz Uniao Leiria.
165 meczów przepracował jako asystent José Peseiro w reprezentacji Arabii Saudyjskiej, Rapidzie Bukareszt, Panathinaikosie, Al-Hilal i Sportingu CP.