OFICJALNIE: Troy Deeney po jedenastu latach w Watfordzie zmienił klub

OFICJALNIE: Troy Deeney po jedenastu latach w Watfordzie zmienił klub
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Birmingham City

Troy Deeney opuścił Watford, by chwilę później zasilić Birmingham City.

Już na początku sezonu niemalże jasne stało się, że po powrocie Watfordu do Premier League Troy Deeney będzie pełnił w zespole raczej marginalną funkcję. Z tego powodu postanowił poszukać nowych wyzwań.

Najpierw „Szerszeni” poinformowały o rozwiązaniu z nim kontraktu, natomiast chwilę później pozyskanie doświadczonego atakującego potwierdziło Birmingham City.

33-latek przenosi się zatem do tej ekipy w ramach wolnego transferu. Z nowym klubem podpisał kontrakt, który będzie ważny do 30 czerwca 2023 roku.

- Już w przeszłości wiele razy podkreślałem, że wychowałem się w tym mieście i chciałbym dołączyć kiedyś do Birmingham City. Wierzę w tutejszy projekt i po rozmowie z trenerem jestem w stanie jasno wyobrazić sobie rolę, jaką będę miał tutaj odgrywać - stwierdził.

Deeney, choć pochodzi z Birmingham, w barwach „Niebieskich” nigdy wcześniej nie grał. Pierwsze kroki w futbolu stawił w Chelmsley Town, a od 2010 roku przywdziewał trykot wspomnianego Watfordu.

Łącznie rozegrał dla tej ekipy 419 spotkań, a jego dorobek to 140 bramek. Ponadto udało mu się zanotować też 62 asysty.

Po pięciu kolejkach sezonu Championship nowy pracodawca Deeneya plasuje się w ligowej tabeli na ósmym miejscu z dorobkiem ośmiu punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja Cezary Kulesza ze stanowczym stanowiskiem w sprawie decyzji UEFA na temat rosyjskich drużyn. „To jedyna słuszna decyzja” [OFICJALNIE] Cezary Kulesza ze stanowczym stanowiskiem w sprawie decyzji UEFA na temat rosyjskich drużyn. „To jedyna słuszna decyzja” [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy