OFICJALNIE: Troy Deeney po jedenastu latach w Watfordzie zmienił klub

2021-08-30 23:03:45; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Troy Deeney po jedenastu latach w Watfordzie zmienił klub
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Birmingham City

Troy Deeney opuścił Watford, by chwilę później zasilić Birmingham City.

Już na początku sezonu niemalże jasne stało się, że po powrocie Watfordu do Premier League Troy Deeney będzie pełnił w zespole raczej marginalną funkcję. Z tego powodu postanowił poszukać nowych wyzwań.

Najpierw „Szerszeni” poinformowały o rozwiązaniu z nim kontraktu, natomiast chwilę później pozyskanie doświadczonego atakującego potwierdziło Birmingham City.

33-latek przenosi się zatem do tej ekipy w ramach wolnego transferu. Z nowym klubem podpisał kontrakt, który będzie ważny do 30 czerwca 2023 roku.

- Już w przeszłości wiele razy podkreślałem, że wychowałem się w tym mieście i chciałbym dołączyć kiedyś do Birmingham City. Wierzę w tutejszy projekt i po rozmowie z trenerem jestem w stanie jasno wyobrazić sobie rolę, jaką będę miał tutaj odgrywać - stwierdził.

Deeney, choć pochodzi z Birmingham, w barwach „Niebieskich” nigdy wcześniej nie grał. Pierwsze kroki w futbolu stawił w Chelmsley Town, a od 2010 roku przywdziewał trykot wspomnianego Watfordu.

Łącznie rozegrał dla tej ekipy 419 spotkań, a jego dorobek to 140 bramek. Ponadto udało mu się zanotować też 62 asysty.

Po pięciu kolejkach sezonu Championship nowy pracodawca Deeneya plasuje się w ligowej tabeli na ósmym miejscu z dorobkiem ośmiu punktów.