Oficjalnie: Trzech piłkarzy opuści West Ham

2017-05-25 22:31:54; Aktualizacja: 7 lat temu
Oficjalnie: Trzech piłkarzy opuści West Ham Fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski Źródło: West Ham

West Ham United potwierdził, że trzech piłkarzy opuści klub po sezonie.

Z londyńczykami pożegnają się Álvaro Arbeloa, Jonathan Calleri i Gökhan Töre. Byłemu piłkarzowi Realu Madryt wygasa kontrakt, a dwóm pozostałym skończy się wypożyczenie i powrócą do swoich drużyn macierzystych. 

Urodzony w Salamance 34-letni obrońca jest zdecydowanie najbardziej utytułowany spośród tego grona. Wystarczy wspomnieć, że w swojej karierze sięgnął po Mistrzostwo Świata, dwukrotnie Ligę Mistrzów i dwukrotnie Mistrzostwo Europy. W West Hamie występował od roku, ale rozegrał tylko trzy spotkania w Premier League, głównie ze względu na trapiące go urazy. Kończy się właśnie jego drugi pobyt w Wielkiej Brytanii, w przeszłości grał również dla Liverpoolu.

W miejsce Hiszpana prawdopodobnie dołączy Pablo Zabaleta, któremu kończy się umowa z Manchesterem City. 

W drużynie nie pozostanie również wypożyczony z Deportivo Maldonado Jonathan Calleri. 23-letni argentyński napastnik zdobył zaledwie jednego gola w szesnastu występach.

Wypożyczenie Gökhana Töre kosztowało Brytyjczyków 2,5 miliona funtów, ale on też zostanie odesłany do klubu macierzystego. „Młoty” miały możliwość wykupienia Turka za dziesięć milionów funtów, jednak najwidoczniej uznali, że nie jest wart takich pieniędzy.