OFICJALNIE: Trzech zawodników żegna się z Herthą

OFICJALNIE: Trzech zawodników żegna się z Herthą
Redakcja
Redakcja
Źródło: Hertha BSC

Hertha pożegnała się, przynajmniej na rok, z Bundesligą, a niedługo potem ogłosiła rozstanie ze Stevanem Joveticiem, Chiderą Ejuke oraz Ivanem Šunjiciem.

Ten pierwszy do drużyny z Berlina dołączył w 2021 roku na zasadzie wolnego transferu z AS Monaco. Przez dwa lata w jej barwach zaliczył czterdzieści występów, strzelając jedenaście goli i notując cztery asysty. W tym sezonie napastnik zagrał tylko w połowie możliwych ligowych meczów, głównie ze względu na kontuzje. W tym czasie czterokrotnie trafiał do siatki. Klub miał możliwość przedłużenia jego, wygasającej 30 czerwca, umowy o kolejny rok, ale w obliczu spadku z niej nie skorzystał i 33-latek będzie musiał poszukać nowego pracodawcy.

Z kolei Chidera Ejuke przebywał w zakończonej kampanii w zespole „Starej Damy” na zasadzie wypożyczenia z CSKA Moskwa. Wobec decyzji FIFA o przedłużeniu swoich postanowień odnośnie piłkarzy, których obowiązują kontrakty, podpisane z klubami z Rosji lub Ukrainy przed rozpoczęciem wojny, Hertha mogła zatrzymać go u siebie na kolejny sezon, ale odrzuciła takie rozwiązanie. 25-latka wiąże z CSKA jeszcze roczny kontrakt.

W kampanii 2022/2023 skrzydłowy wystąpił w niebiesko-białych barwach dwadzieścia jeden razy, notując trzy asysty. Tych meczów na jego koncie z pewnością byłoby więcej, gdyby nie kontuzja kolana, odniesiona na początku stycznia w spotkaniu sparingowym, która wykluczyła go z gry na ponad trzy miesiące.

Natomiast Ivan Šunjić również przebywał w Berlinie tylko na zasadzie wypożyczenia z Birmingham City. W barwach „Starej Damy” 26-latek zagrał w dziewiętnastu meczach, z czego po raz ostatni jedenastego marca. Potem nie otrzymywał już szans zaprezentowania swoich możliwości, aż w końcu w drugiej połowie kwietnia został zawieszony decyzją klubu do końca rozgrywek. Zastosowanie takiego środka wobec Chorwata poprzedziło wyrzucenie go z zajęć przez trenera zespołu, Pala Dardaia, za brak koncentracji i dyscypliny.

W związku z tym Hertha nie skorzystała z opcji wykupu defensywnego pomocnika, zawartej w umowie z Birmingham City.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę EA Sports FC 24: 24 najlepszych skrzydłowych. Lionel Messi ustąpił z tronu przez... zmianę pozycji EA Sports FC 24: 24 najlepszych skrzydłowych. Lionel Messi ustąpił z tronu przez... zmianę pozycji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy