OFICJALNIE: Trzeci klub w trenerskiej karierze Seedorfa. Duże wyzwanie!
2018-02-05 18:13:37; Aktualizacja: 7 lat temu
Clarence Seedorf został nowym szkoleniowcem Deportivo La Coruña.
Sprawdziły sięwcześniejsze doniesienia hiszpańskich mediów i Holender związałsię z klubem z LaLiga kontraktem do 30 czerwca tego roku.
Dla41-latka będzie to trzeci klub w karierze szkoleniowej. Wcześniejbył on odpowiedzialny za wyniki Milanu oraz Shenzhen. W obuprzypadkach nie poszło mu jednak najlepiej. Trenerska przygodaSeedorfa z klubem z San Siro (rok 2014) zakończyła się na 22spotkaniach. „Rossoneri” zanotowali w nich 11 zwycięstw, dwaremisy i dziewięć porażek. Ekipę z Chin Holender poprowadził zkolei w 13 meczach.
Teraz będzie on miał za zadaniewyciągnąć Deportivo ze strefy spadkowej. Obecnie ekipa z A Coruñiizajmuje osiemnaste miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy. W 22dotychczasowych spotkaniach sięgnęła raptem po 17 punktów.
Seedorf, który w trakcie kariery zawodniczej występował wAjaksie, Sampdorii, Realu Madryt, Interze, Milanie i Botafogo, będziejuż trzecim trenerem Deportivo w tym sezonie. Wcześniej z zespołempracowali Pepe Mel oraz Cristóbal Parralo.
Przypomnijmy, że zawodnikiem Deportivo jest Przemysław Tytoń.



![Złoty But: Harry Kane znów może mówić o szczęściu [TOP 15]](img/photos/111334/170x113/harry-kane.jpg)



![Brahim Díaz prowadzi Maroko do zwycięstwa. Następnym rywalem... „zdalnie” sterowanym Kamerun [WIDEO]](img/photos/105421/170x113/brahim-diaz.jpg)



![Złoty But: Harry Kane znów może mówić o szczęściu [TOP 15]](img/photos/111334/90x60/harry-kane.jpg)



![Brahim Díaz prowadzi Maroko do zwycięstwa. Następnym rywalem... „zdalnie” sterowanym Kamerun [WIDEO]](img/photos/105421/90x60/brahim-diaz.jpg)





