OFICJALNIE: Trzeci letni transfer Śląska

OFICJALNIE: Trzeci letni transfer Śląska
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Śląsk Wrocław

Jakub Łabojko został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław.

20-letni pomocnik, który do tej pory występował w Rakowie Częstochowa, związał się ze Śląskiem umową do 30 czerwca 2021 roku. We Wrocławiu będzie on grał z numerem 21 na koszulce.

- Było zainteresowanie kilku klubów (m.in. Wisły Kraków - red.), ale to Śląsk przedstawił mi cały plan rozwoju na najbliższe lata i wierzę, że projekt pana dyrektora Dariusza Sztylki i pana trenera Tadeusza Pawłowskiego może mi dać coś więcej. Śląsk to duży, renomowany klub. Cieszę się, że teraz jestem jego częścią.

- Jestem środkowym pomocnikiem, trochę bardziej defensywnym, tak między pozycjami „6” a „8”. Odpowiadam za odbiór piłki, mocną grę ciałem w środku boiska i rozpoczynanie akcji ofensywnych. Lubię grę kombinacyjną - powiedział po parafowaniu kontraktu Łabojko, który w minionym sezonie rozegrał 30 spotkań w I lidze, strzelając w nich dwa gole. TUTAJ możecie przeczytać nasz niedawny wywiad z młodzieżowym reprezentantem Polski.

To trzecie letnie wzmocnienie Śląska. Wcześniej szeregi wrocławskiego zespołu zasilił Damian Gąska - do niedawna gracz Wigier Suwałki i Daniel Szczepan - poprzednio GKS Jastrzębie.

Działacze Śląska potwierdzili jednocześnie, że w sezonie 2018/2019 w jego barwach nie będą występowali Boban Jović, Mateusz Lewandowski, Michał Mak oraz Tim Rieder. Cała czwórka była wypożyczona do wrocławskiej ekipy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Maciej Wilusz zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Wrócił do Śląska Wrocław OFICJALNIE: Maciej Wilusz zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Wrócił do Śląska Wrocław Tuchel wróci na ławkę od początku nowego sezonu? Jest numerem jeden na liście giganta Tuchel wróci na ławkę od początku nowego sezonu? Jest numerem jeden na liście giganta Lech Poznań zainteresowany Radosławem Murawskim. Rozmowy trwają Lech Poznań zainteresowany Radosławem Murawskim. Rozmowy trwają Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy Legia Warszawa: Walerian Gwilia na radarze Temura Kecbaii Legia Warszawa: Walerian Gwilia na radarze Temura Kecbaii Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Arsenal ma nowego bramkarza. Spora niespodzianka [OFICJALNIE] Arsenal ma nowego bramkarza. Spora niespodzianka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy