OFICJALNIE: Tsubasa zawitał do A-klasy. Początek projektu „nowej Wieczystej”

2023-01-26 10:53:17; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Tsubasa zawitał do A-klasy. Początek projektu „nowej Wieczystej” Fot. Tarpan Mrocza
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Tarpan Mrocza

18-letni Hashidate Tsubasa zawitał do Tarpana Mrocza. Klub z A-klasy za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o egzotycznym transferze.

Klub grający obecnie w jednej z najniższych polskich lig obwieścił rozpoczęcie współpracy z zawodnikiem na mocy półtorarocznego kontraktu z możliwością jego przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego zamierza piąć się w górę po ligowych szczeblach na wzór Wieczystej Kraków. Ekipa z Małopolski uczestniczy teraz w trzeciej lidze po dwuletniej przeprawie przez A-klasę i czwartą ligę.

Już w pierwszej części sezonu ekipa okręgu bydgoskiego twardo osiadła na tronie lidera, tracąc po 14 kolejkach zaledwie dwa punkty. Przewaga Tarpana nad wiceliderem przed wznowieniem rozgrywek w marcu wynosi aż dziesięć oczek.

Tarpan tworzy bardzo ambitny projekt, aby w jak najszybszym tempie budować swoją reputację na tle innych rozpoznawalnych ekip z województwa, w tym przede wszystkim Zawiszy Bydgoszcz, który odradza się po odejściu Radosława Osucha i degradacji do B-klasy. Zwycięzca Pucharu Polski z 2014 roku gra teraz o punkty w trzeciej lidze.

Członek zarządu Tarpana Jacek Siudziak kilka miesięcy temu zapowiedział w reportażu dla Meczyki.pl, że jego ambitnym celem jest dotarcie do poziomu czwartej ligi w przeciągu dwóch sezonów. Taka deklaracja może okazać się skutecznym wabikiem do przyciągnięcia kolejnych nazwisk, także tych z ciekawą przeszłością w polskiej piłce.