OFICJALNIE: Tsubasa zawitał do A-klasy. Początek projektu „nowej Wieczystej”

OFICJALNIE: Tsubasa zawitał do A-klasy. Początek projektu „nowej Wieczystej” fot. Tarpan Mrocza
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Tarpan Mrocza

18-letni Hashidate Tsubasa zawitał do Tarpana Mrocza. Klub z A-klasy za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o egzotycznym transferze.

Klub grający obecnie w jednej z najniższych polskich lig obwieścił rozpoczęcie współpracy z zawodnikiem na mocy półtorarocznego kontraktu z możliwością jego przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego zamierza piąć się w górę po ligowych szczeblach na wzór Wieczystej Kraków. Ekipa z Małopolski uczestniczy teraz w trzeciej lidze po dwuletniej przeprawie przez A-klasę i czwartą ligę.

Już w pierwszej części sezonu ekipa okręgu bydgoskiego twardo osiadła na tronie lidera, tracąc po 14 kolejkach zaledwie dwa punkty. Przewaga Tarpana nad wiceliderem przed wznowieniem rozgrywek w marcu wynosi aż dziesięć oczek.

Tarpan tworzy bardzo ambitny projekt, aby w jak najszybszym tempie budować swoją reputację na tle innych rozpoznawalnych ekip z województwa, w tym przede wszystkim Zawiszy Bydgoszcz, który odradza się po odejściu Radosława Osucha i degradacji do B-klasy. Zwycięzca Pucharu Polski z 2014 roku gra teraz o punkty w trzeciej lidze.

Członek zarządu Tarpana Jacek Siudziak kilka miesięcy temu zapowiedział w reportażu dla Meczyki.pl, że jego ambitnym celem jest dotarcie do poziomu czwartej ligi w przeciągu dwóch sezonów. Taka deklaracja może okazać się skutecznym wabikiem do przyciągnięcia kolejnych nazwisk, także tych z ciekawą przeszłością w polskiej piłce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy