OFICJALNIE: Turcja zmienia selekcjonera. Mircea Lucescu zwolniony!

OFICJALNIE: Turcja zmienia selekcjonera. Mircea Lucescu zwolniony! fot. Wikipedia
Norbert Bożejewicz
Źródło: TFF

Mircea Lucescu przestał pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Turcji.

Już od pewnego czasu w tureckich mediach pojawiały się informacje mówiące o tym, że 73-letni szkoleniowiec nie przystąpi do zbliżających się eliminacji Euro 2020 w roli szkoleniowca wspomnianej drużyny narodowej z uwagi na słabe wyniki osiągane przez zespół pod jego wodzą.

Były trener między innymi Galatasaray, Beşiktaşu, Szachtara czy Zenitu poprowadził „Gwiazdy Półksiężyca” do zwycięstwa w zaledwie w czterech z siedemnastu rozegranych spotkań i na dodatek zanotował z nimi spadek w Lidze Narodów do Dywizji C.

Spekuluje się, że jego następcą może zostać Şenol Güneş, który w przeszłości był już selekcjonerem reprezentacji Turcji i poprowadził ją do zajęcia trzeciego miejsca na Mistrzostwach Świata w 2002 roku oraz na Pucharze Konfederacji w 2003 roku. Potem zanotował z nią jednak przykrą wpadkę w postaci porażki w barażach o awans na Euro 2004 z Łotwą (0:1, 2:2) i parę miesięcy później pożegnał się z kadrą narodową.

66-latek odpowiada obecnie za wyniki osiągane przez Beşiktaş i miałby łączyć swoją pracę w klubie z rolą szkoleniowca drużyny narodowej do końca trwających rozgrywek.

„Gwiazdy Półksiężyca” swoją rywalizację o bilet na Euro 2020 rozpoczną pod koniec marca od pojedynków z Albanią i Mołdawią w grupie H, gdzie znajdują się także Andora, Islandia oraz Francja.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy