OFICJALNIE: Uczestnik mundialu 2014 w GKS-ie Tychy

OFICJALNIE: Uczestnik mundialu 2014 w GKS-ie Tychy fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl I GKS Tychy
Mateusz Michałek
Źródło: GKS Tychy

Carlos Peña został nowym zawodnikiem GKS-u Tychy.

O tym, że 28-letni meksykański pomocnik może zagrać w Polsce spekulowało się od pewnego czasu (był też łączony z Wisłą Kraków). Po przejściu testów medycznych w końcu podpisał on umowę z GKS-em. Kontrakt będzie ważny do 30 czerwca 2020 roku. Tyszanie będą mieli możliwość jego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Peña ma na koncie 19 występów w reprezentacji Meksyku. W 2014 roku był członkiem kadry na Mistrzostwa Świata w Brazylii. Jeśli chodzi o karierę klubową, grał on w Pachuce, Club León, Chivas de Guadalajara, Rangersach, Cruz Azul i Necaxie. Do dwóch ostatnich był wypożyczony ze Szkocji. Na koncie ma dwa mistrzostwa Meksyku.

Kilka tygodni temu pomocnik rozstał się z Rengersami i do Polski przenosi się na zasadzie wolnego transferu. Dodajmy, że do niedawna borykał się on z problemem alkoholowym, co sam potwierdzał.

- Zawodnika o takim potencjale i umiejętnościach w naszym klubie jeszcze nie było. Dla Carlosa gra w Tychach będzie jednak nowym rozdziałem. Musi udowodnić wszystkim, ale przede wszystkim sobie, że jest w stanie ponownie wrócić na najwyższy poziom. Dla nas niezwykle istotny jest fakt, że skonstruowaliśmy kontrakt w taki sposób, że ryzyko tego transferu jest ograniczone do minimum - powiedział Grzegorz Bednarski, prezes spółki Tyski Sport.

GKS z dorobkiem 30 punktów zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w tabeli I ligi.


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy