OFICJALNIE: UEFA wydała komunikat w sprawie Milanu

OFICJALNIE: UEFA wydała komunikat w sprawie Milanu fot. robin bos | Flickr
Karol Brandt
Źródło: UEFA

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie 20 lipca uchylił decyzję Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) o wykluczeniu Milanu z rozgrywek Ligi Europy i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Dzisiaj UEFA wydała decyzję.

Wczoraj zakończyły się zmagania w fazie grupowej Ligi Europy. AC Milan zajął trzecie miejsce w swojej grupie i tym samym nie awansował do fazy pucharowej. „Rossoneri” mają jednak większy problem. 

Przypomnijmy, że początkowo UEFA wykluczyła włoski klub z rozgrywek za naruszenie zasad Finansowego Fair Play. Następnie Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie uchylił decyzję władz Europejskiej Unii Piłkarskiej i zasugerował, aby przyszła kara była proporcjonalna do aktualnej sytuacji finansowej klubu. Dzisiaj poznaliśmy decyzję Rady Finansowej Kontroli Klubów (CFCB) w tej sprawie.

UEFA postanowiła zamrozić 12 milionów euro, które AC Milan zarobił za udział w Lidze Europy, a ponadto w sezonach 2019/2020 i 2020/2021 umożliwiła mu rejestrację tylko 21 piłkarzy w europejskich pucharach.  

Oprócz tego, jeśli klub do 30 czerwca 2021 roku nie spełni wymogów Finansowego Fair Play, zostanie wykluczony z rozgrywek w kolejnym sezonie, a jeśli nie uzyska kwalifikacji, kara zostanie wyegzekwowana w sezonie 2022/2023 lub 2023/2024. Od tej decyzji „Rossonerim” przysługuje możliwość odwołania do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy