OFICJALNIE: Ukrainiec odstawiony przez Stanisława Czerczesowa wraca do kraju. Ołeksandr Zubkow wzmacnia Szachtar Donieck

OFICJALNIE: Ukrainiec odstawiony przez Stanisława Czerczesowa wraca do kraju. Ołeksandr Zubkow wzmacnia Szachtar Donieck fot. Alizada Studios / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Szachtar Donieck

Ołeksandr Zubkow rozstał się definitywnie z Ferencvárosem na rzecz kontynuowania kariery w Szachtarze Donieck.

Reprezentant Ukrainy jest wychowankiem zespołu „Górników”. Na przestrzeni kilku sezonów nie udało mu się jednak w nim przebić na dłużej do wyjściowego składu. Dlatego po zaliczeniu udanego pobytu na wypożyczeniu w FK Mariupol przystał w połowie 2020 roku na propozycję otrzymaną ze strony Ferencvárosu.

Skrzydłowy stał się stosunkowo szybko ważnym członkiem węgierskiej drużyny i w znaczącym stopniu przyczynił się do wywalczenia przez nią trzech mistrzostw kraju.

Zbrojna napaść Rosji na Ukrainę sprawiła, że jego pozycja w zespole uległa pogorszeniu po tym, jak odmówił on gry w ekipie prowadzonej przez Stanisława Czerczesowa.

26-letni piłkarz dał się jednak po paru tygodniach absencji namówić do powrotu i dokończył zmagania, po których został odstawiony na boczny tor przez byłego szkoleniowca między innymi Legii Warszawa.

W tej sytuacji stało się jasne, że Ołeksandr Zubkow będzie musiał tego lata zmienić pracodawcę. Ferencváros nie palił się do ułatwienia mu wykonania stosownego ruchu. Z tego powodu dopiero teraz zdołał wydostać się z węgierskiego klubu na rzecz zaliczenia powrotu do Szachtara Donieck.

„Górnicy” musieli wyłożyć dwa miliony euro na pozyskanie wychowanka. Z kolei ten po zaliczeniu testów medycznych związał się z macierzystym zespołem do 30 czerwca 2027 roku.

W ten sposób skrzydłowy został piątym letnim wzmocnieniem uczestnika fazy grupowej Ligi Mistrzów po wcześniejszym zakontraktowaniu Nevena Đuraska, Andrija Totowyckiego, Petro Stasiuka i Bohdana Mychajliczenki.

26-letni zawodnik zakończył swoją przygodę z Ferencvárosem na 19 zdobytych bramkach i 23 zaliczonych asystach w 110 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy