OFICJALNIE: Ukraińscy piłkarze poza limitem obcokrajowców w Polsce

OFICJALNIE: Ukraińscy piłkarze poza limitem obcokrajowców w Polsce fot. Shutterstock
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o przyjęciu uchwały, która znosi ograniczenia limitowe w stosunku do piłkarzy z Ukrainy.

W obliczu wojny, która toczy się w Ukrainie, Polski Związek Piłki Nożnej robi wszystko, by wspomóc tamtejszą federację. To właśnie „Biało-czerwoni” jako pierwsi zawetowali rozegranie meczu półfinałów barażowych przeciwko Rosji.

Choć FIFA nie podjęła jeszcze w tej sprawie ostatecznej decyzji, to presja wywierana na organizację powoduje, iż zdaniem wielu ekspertów, wykluczenie „Sbornej” to tylko kwestia czasu.

To jednak nie koniec, ponieważ tym razem PZPN postanowił także pomóc ukraińskim piłkarzom. Jak wiadomo, ze względu na wojnę tamtejsze rozgrywki zostały zawieszone do odwołania.

Choć piłka nożna schodzi w tej chwili na drugi plan, to i tak, jeśli ktoś, mimo powszechnej mobilizacji w Ukrainie, będzie chciał występować w Polsce na jakimkolwiek szczeblu, nie zostanie wzięty pod uwagę w kontekście limitu dwóch (w przypadku pierwszej ligi) lub jednego zawodnika spoza obszaru Unii Europejskiej, mogących jednocześnie przebywać na boisku.

Limit oczywiście nie dotyczył Ekstraklasy i Pucharu Polski.

Decyzję w tej sprawie podjęła Komisja ds. Nagłych PZPN-u.

Więcej na temat: Oficjalnie Ukraina Polska PZPN

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy