OFICJALNIE: US Lecce z transferem następcy Mortena Hjulmanda

OFICJALNIE: US Lecce z transferem następcy Mortena Hjulmanda
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: US Lecce

Mohamed Kaba opuścił Valenciennes FC i za trzy miliony euro przeniósł się do US Lecce.

Szeregi włoskiego zespołu ostatnio opuścił Morten Hjulmand, który przeniósł się do Sportingu. Odejście duńskiego defensywnego pomocnika pozwoliło Lecce na rekordowy zarobek w postaci 18 milionów euro (mogą do tego dojść jeszcze trzy miliony euro z bonusów), ale pozostawiło wyrwę w środku pola, którą trzeba było załatać.

Działacze sprowadzili do zespołu już Youssefa Maleha i Ylbera Ramadaniego, a kolejnym zawodnikiem, który ma spróbować wypełnić lukę po odejściu 24-latka, jest Mohamed Kaba.

21-latek jest wychowankiem Valenciennes CF i to z tym zespołem był związany przez całą swoją dotychczasową karierę. W barwach tego klubu zawodnik wystąpił dotychczas 71 razy.

Kaba, który posiada zarówno francuski, jak i gwinejski paszport, jest defensywnym pomocnikiem, ale wykazuje się również ofensywnie. W mionionym sezonie Ligue 2 udało mu się zdobyć pięć bramek, a do tego cztery razy wykonywał ostatnie podanie.

Trzy miliony euro zapłacone za Kabe sytuują go na piątym miejscu w najwyższych transferach Lecce w historii.

Co ciekawe, wyprzedzają go dwaj zawodnicy pozyskani w tym okienku transferowym, a są to wspomniany już Maleh (pięć i pół miliona euro) i bramkarz, Wladimiro Falcone (cztery miliony euro).

Rekord transferowy Lecce pozostaje nieruszony już od 22 lat, kiedy siedem milionów euro zapłacono Danubio FC za Javiera Chevantóna.

Kaba podpisał z 16 zespołem minionego sezonu Serie A czteroletni kontrakt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa musi poczekać na pieniądze za Ernesta Muçiego Legia Warszawa musi poczekać na pieniądze za Ernesta Muçiego Jarosław Skrobacz wraca na ławkę trenerską Jarosław Skrobacz wraca na ławkę trenerską Xabi Alonso najdroższym trenerem w historii? Tyle trzeba zapłacić Bayerowi Leverkusen Xabi Alonso najdroższym trenerem w historii? Tyle trzeba zapłacić Bayerowi Leverkusen Franck Ribéry może wrócić do Bayernu Monachium w nowej roli Franck Ribéry może wrócić do Bayernu Monachium w nowej roli Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy