OFICJALNIE: Utytułowany klub z Izraela zmienia nazwę na cześć... Donalda Trumpa!

OFICJALNIE: Utytułowany klub z Izraela zmienia nazwę na cześć... Donalda Trumpa!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Beitar Jerozolima FC

Beitar Jerozolima postanowił w dość zaskakujący sposób podziękować prezydentowi Stanów Zjednoczonych za oficjalne uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela.

Działacze jednego z najbardziej utytułowanych klubów w kraju wydali specjalne oświadczenie na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku, w którym to poinformowali swoich kibiców, że ich drużyna od nowego sezonu będzie nosić nazwę Beitar Trump Jerozolima FC.

Przedstawiciele izraelskiego klubu zapragnęli w ten sposób podziękować prezydentowi Stanów Zjednoczonych za uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela.

Początkowo krajowe media nie nagłaśniały tej informacji i traktowały ją jako żart lub efekt ataku hakerskiego. Do tej pory oświadczenie nie zniknęło jednak z konta zespołu i nie zostało w żaden sposób zdementowane przez jego właścicieli, dlatego jest teraz traktowane bardzo poważnie.

„Jerozolima czekała 70 lat na międzynarodowe uznanie. Dopiero prezydent Trump pokazał odwagę i prawdziwą miłość dla obywateli Izraela i ich stolicy. Beitar, jeden z najbardziej znanych symboli miasta, czuje się szczęśliwy, honorując prezydenta USA za jego wsparcie. Prezes i właściciel klubu, Eli Tabib, wraz z dyrektorem wykonawczym, Eli Ohaną, zdecydowali, by do nazwy dodać nazwisko człowieka, który podjął historyczną decyzję i od tej chwili klub będzie się nazywać Beitar Trump Jerozolima” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez aktualnego wicelidera izraelskiej ekstraklasy.

Prezydent Stanów Zjednoczonych uznał Jerozolimę za oficjalną stolicę Izraela w grudniu. Donald Trump, pomimo olbrzymiego sprzeciwu, nie wycofał się z tej decyzji i doprowadził do przeniesienia ambasady swojego kraju do nowego miasta, które za swoją stolicę uznaje nadal Palestyna.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Premier League: Policja zatrzymała 12-latka, który wysyłał rasistowskie wiadomości do Wilfrieda Zahy Premier League: Policja zatrzymała 12-latka, który wysyłał rasistowskie wiadomości do Wilfrieda Zahy Domowa koszulka Realu Madryt na nowy sezon. Adidas usunął jeden element [FOTO] Domowa koszulka Realu Madryt na nowy sezon. Adidas usunął jeden element [FOTO] Håland wyrzucony z klubu nocnego [WIDEO] Håland wyrzucony z klubu nocnego [WIDEO] Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy