OFICJALNIE: Valencia odpowiada na zeznania Viníciusa w sprawie rasistowskiego incydentu

OFICJALNIE: Valencia odpowiada na zeznania Viníciusa w sprawie rasistowskiego incydentu fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Valencia CF

Władze Valencii wydały oświadczenie, w którym zażądały sprostowania treści rzekomych zeznań Viníciusa Júniora dotyczących rasistowskich okrzyków podczas meczu z Realem Madryt.

„Mając na uwadze opublikowaną informację dotyczącą rzekomego oświadczenia złożonego w sądzie przez Viníciusa Júniora, w którym stwierdzono, że cały stadion Mestalla obrzucał go rasistowskimi obelgami w zeszłym sezonie podczas meczu Valencii z Realem Madryt, Valencia pragnie wyrazić swoje zdziwienie i oburzenie. Jak publicznie przyznał sam trener Carlo Ancelotti, w żadnym wypadku nie można przypisywać tego zachowania całej publiczności” – czytamy w komunikacie.

„Klub jest w pełni świadomy powagi tej sprawy. Nie ma miejsca na rasizm w piłce nożnej ani w społeczeństwie, ale nie można go zwalczać bezpodstawnymi oskarżeniami. Ta kwestia wymaga zaangażowania wszystkich i Valencia rozumie, że w tego typu sprawach należy zachować szczególną odpowiedzialność. Ogółu kibiców Valencii nie można uznawać za rasistów, a władze klubu żądają, aby jeszcze dziś Vinicius Júnior publicznie sprostował swoje rzekome oświadczenie”.

Vinícius Júnior złożył dzisiaj rano zeznania w sądzie w sprawie wydarzeń z meczu Valencia – Real Madryt w maju bieżącego roku.

23-letni Brazylijczyk padł wówczas ofiarą rasistowskich obelg ze strony kibiców rywali. Spotkanie przerwano z tego powodu na kilka minut. Później skrzydłowy Realu Madryt otrzymał czerwoną kartkę po starciu z Hugo Duro.

Proces toczy się przeciwko trzem osobom, z których jedna została wskazana bezpośrednio przez Viníciusa, a dwie pozostałe zidentyfikowano na podstawie nagrań z kamer.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków Robin Gosens dogadany z nowym klubem. Wielki powrót coraz bardziej prawdopodobny Robin Gosens dogadany z nowym klubem. Wielki powrót coraz bardziej prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy