OFICJALNIE: VfB Stuttgart z transferem następcy Sašy Kalajdžicia

OFICJALNIE: VfB Stuttgart z transferem następcy Sašy Kalajdžicia fot. Eduard Goricev / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: VfB Stuttgart

VfB Stuttgart ogłosiło fakt nawiązania współpracy z Serhou Guirassym. Gwinejczyk wypełni lukę w zespole powstałą po odejściu Sašy Kalajdžicia.

Przedstawiciele „Szwabów” liczyli się z odejściem austriackiego napastnika, ale z każdym upływającym dniem wierzyli w jego zatrzymanie i przedłużenie z nim współpracy na lepszych warunkach finansowych dla piłkarza.

Niestety tuż przed zamknięciem letniego okna wpłynęła do klubu kusząca propozycja ze strony Wolverhampton, która wobec akceptacji Sašy Kalajdžicia spowodowała wytransferowanie zawodnika do ekipy z Premier League.

W tej sytuacji VfB Stuttgart nie miało zbyt wiele czasu na sprowadzenie wartościowego jego wartościowego następcy i spośród sondowanych wcześniej graczy postawiło na realizacje operacji z udziałem Serhou Guirassy'ego.

Trzykrotny reprezentant Gwinei został przed dwoma laty pozyskany z dużym nadziejami przez Stade Rennais i o ile pierwszy sezon miał całkiem udany, o tyle w kolejnym pełnił jedynie funkcję rezerwowego i nic nie wskazywało na to, że w rozpoczętych zmaganiach ta sytuacja miałaby ulec zmianie.

Dlatego z entuzjazmem odniósł się do pomysłu zaliczenia powrotu do Bundesligi, gdzie w przeszłości miał okazję występować w Köln.

26-letni napastnik trafił do niemieckiej drużyny na zasadzie wypożyczenia z zawartą opcją wykupu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy