OFICJALNIE: VfL Bochum ukarany walkowerem za mecz z Borussią Mönchengladbach

2022-03-24 14:25:55; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: VfL Bochum ukarany walkowerem za mecz z Borussią Mönchengladbach Fot. Michael715 / Shutterstock.com

Sąd Sportowy Niemieckiego Związku Piłki Nożnej zweryfikował wynik spotkania VfL Bochum z Borussią Mönchengladbach na walkower (0:2) na korzyść drugiej z wymienionych drużyn z powodu przerwania meczu przez sędziego po trafieniu kubkiem z piwem arbitra liniowego.

Spotkanie otwierające rywalizację w ramach 27. kolejki Bundesligi pomiędzy VfL Bochum a Borussią Mönchengladbach zostało przedwcześnie zakończone przy wyniku korzystnym dla „Źrebaków” (2:0) w 69. minucie meczu z uwagi na trafienie sędziego liniowego kubkiem piwa przez jednego z kibiców.

W wyniku zdarzenia arbiter Christian Gittelmann doznał urazu czaszki i kręgosłupa szyjnego.

W międzyczasie „Niebiesko-Biali” przeprosili Niemca za ten przykry incydent i wyrazili przed DFB nadzieję na umożliwienie im dogrania wspomnianego starcia.

Nic takiego nie będzie miało jednak miejsca, ponieważ Sąd Sportowy zweryfikował wynik tego spotkania na walkower na korzyść Borussii Mönchengladbach.

- Zgodnie z przepisami prawnymi i proceduralnymi DFB, które obowiązują wszystkie kluby, mecz z udziałem VfL Bochum należy uznać za przegrany z wynikiem 0:2, ponieważ klub jest odpowiedzialny za swoich widzów, a wina widzów jest przypisana klubowi. Dokonanie dalszej oceny tego spotkania jest obowiązkowe ze względu na konsekwencję prawną i nie uprawnia klubu do skorzystania z alternatywy zamieszczonej w paragrafie 18 w puncie 4, który pozwalałby na powtórkę lub dogranie ostatnich 20 minut meczu - powiedział prezes sądu Stephan Oberholz.

Dzięki temu werdyktowi „Źrebaki” awansowały na jedenaste miejsce w tabeli i oddaliły się od strefy spadkowej na siedem punktów. Natomiast „Niebiesko-Biali” pozostają z 30 „oczkami” na koncie i spadli kosztem Borussii na dwunastą pozycję.