Oficjalnie: Víctor Vázquez w Cruz Azul

Oficjalnie: Víctor Vázquez w Cruz Azul
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Cruz Azul

Víctor Vázquez zasilił szeregi Cruz Azul.

O przenosinach hiszpańskiego pomocnika do meksykańskiego klubu mówiło się od dość dawna. Piłkarz przed rozpoczęciem zimowego okienka transferowego poinformował włodarzy Club Brugge, że chce zmienić otoczeń i zimą zamierza zmienić pracodawcę.

Z tego faktu skorzystali przedstawiciele Cruz Azul i szybko osiągnęli porozumienie z zawodnikiem. Dużo więcej czasu zajęły im negocjacje z belgijskim zespołem, który ostatecznie zgodził się sprzedać wychowanka Barcelony za dwa miliony euro. Z kolei Víctor Vázquez związał się z "Máquina" do grudnia 2019 roku.

Przypominamy, że 28-letni pomocnik trafił do "Niebiesko-Czarnych" przed startem sezonu 2011/12 i od tego czasu rozegrał 173 spotkania dla Club Brugge i strzelił w nich 25 bramek oraz zanotował 50 asyst.

Warto także dodać, że potwierdzenie transferu Vázqueza definitywnie przekreśla szansę Víctora Valdésa na przejście do Cruz Azul, z którym był ostatnio łączony. Wynika to z limitu obcokrajowców mogących znajdować się w meksykańskich klubach, a tych ekipa z Estadio Azul ma już pięciu.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy