OFICJALNIE: Vinícius Júnior obywatelem Hiszpanii. Real Madryt z otwartą furtką na transfer

OFICJALNIE: Vinícius Júnior obywatelem Hiszpanii. Real Madryt z otwartą furtką na transfer fot. Lina Reshetnyk / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Real Madryt

Vinícius Júnior, który zaliczył spektakularny progres sportowy, otrzymał w piątek obywatelstwo Hiszpanii, co potwierdził Real Madryt w dzisiejszym komunikacie. To ważna wiadomość w kontekście przyszłego okienka.

22-letni brazylijski skrzydłowy zaliczył w ciągu ostatnich dwóch lat niebywały rozwój, stając się kluczową postacią formacji ofensywnej „Królewskich”. Piłkarz, który jeszcze niedawno irytował sympatyków klubu swoją nieskutecznością, pewnie zajmuje miejsce na lewej stronie ataku, tworząc zabójczy duet z Karimem Benzemą.

Jako symboliczne ukoronowanie ciężkiej pracy wychowanka Flamengo można uznać to, iż otrzymał w końcu upragnione hiszpańskie obywatelstwo. Sama operacja potrwała naprawdę długo, gdyż Brazylijczyk zainicjował ją dwa lata temu.

„Real Madryt komunikuje, że nasz zawodnik Vinícius Júnior w piątek 2 września złożył przysięgę na hiszpańską konstytucję, dzięki czemu od tamtego momentu posiada również hiszpańskie obywatelstwo” - czytamy w komunikacie madryckiej ekipy.

Tym samym w kadrze Realu Madryt zwalnia się miejsce dla jednego piłkarza spoza Wspólnoty Europejskiej. Obecnie dwa z trzech takich miejsc zajmują Éder Militão i Rodrygo. Wspomniana dwójka również stara się o obywatelstwo, lecz, patrząc na przypadek Viníciusa, finalizacja sprawy może trochę zająć.

Mistrz Hiszpanii otwiera zatem sobie furtkę na ewentualny transfer piłkarza spoza wspólnoty podczas zimowego okienka. Już latem w biurach klubu rozważano poważnie angaż Gabriela Jesusa, aczkolwiek z powodu wspomnianych ograniczeń transakcji nie udało się dopiąć, a sam napastnik przystał ostatecznie na ofertę londyńskiego Arsenalu.

Vinícius José Paixão de Oliveira Júnior na Santiago Bernabéu trafił latem 2018 roku, stając się bohaterem 45-milionowej transakcji. Od tego czasu w białym trykocie zgromadził 175 gier, 39 trafień i 45 finalnych podań.

Portal Transfermarkt.pl wycenia w tym momencie jego kartę na 100 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy