OFICJALNIE: Volkan Demirel zakończył karierę. 17 lat w jednym klubie!

OFICJALNIE: Volkan Demirel zakończył karierę. 17 lat w jednym klubie!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fenerbahçe SK | Instagram

Fenerbahçe SK poinformowało o rozwiązaniu umowy z Volkanem Demirelem. Jest to spowodowane zakończeniem kariery przed doświadczonego bramkarza.

Blisko 38-letni Turek w sezonie 2012/2013 przejął opaskę kapitańską po Alexie, który postanowił wrócić do Brazylii. Od tego czasu w sposób niezwykle profesjonalny wywiązywał się on ze swoich obowiązków, zdobywając po drodze mistrzostwo, puchar oraz superpuchar kraju. Do klubu ze Stambułu trafił on jednak dużo wcześniej, bo latem 2002 roku.

W poprzednim sezonie doświadczony bramkarz pełnił na ogół rolę rezerwowego i gdy kolejna kampania została zainaugurowana, doszedł do wniosku, że to odpowiedni moment na zakończenie kariery. Tym samym po 17 latach spędzonych w Fenerbahçe golkiper zawiesił rękawice na kołku.

Volkan Demirel to 62-krotny reprezentant Turcji, z którą jednak tylko raz było mu dane zagrać na turnieju głównym. Wówczas podczas ostatniego meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy w 2008 roku otrzymał czerwoną kartkę i pasjonującą walkę kolegów o finał był zmuszony oglądać z trybun. W zespole „Żółtych Kanarków” bramkarz zgromadził 515 występów, w których 193 razy nie dał się pokonać.

Teraz Turek będzie chciał wykorzystać zdobyte doświadczenie podczas pracy w sztabie szkoleniowym Fenerbahçe, a wkrótce odbędzie się jego mecz pożegnalny.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk FC Barcelona: Koronawirus uniemożliwi rozegranie meczu Ligi Mistrzów? Specjalne środki ostrożności w Neapolu FC Barcelona: Koronawirus uniemożliwi rozegranie meczu Ligi Mistrzów? Specjalne środki ostrożności w Neapolu Janczyk otrzymał kolejną szansę. OFICJALNIE: Podpisał umowę z nowym klubem Janczyk otrzymał kolejną szansę. OFICJALNIE: Podpisał umowę z nowym klubem Koronawirus we Włoszech. OFICJALNIE: Trzy mecze Serie A odwołane! Koronawirus we Włoszech. OFICJALNIE: Trzy mecze Serie A odwołane! Absurdalna sytuacja z faulem Lo Celso. Nie może zostać ukarany, mimo że sędziowie przyznali się do błędu Absurdalna sytuacja z faulem Lo Celso. Nie może zostać ukarany, mimo że sędziowie przyznali się do błędu Tragedia w trakcie meczu Bayern - Paderborn. Nie żyje 14-miesięczna siostrzenica Streliego Mamby Tragedia w trakcie meczu Bayern - Paderborn. Nie żyje 14-miesięczna siostrzenica Streliego Mamby Iniesta, Piqué i Ramos mogą wystąpić na igrzyskach olimpijskich Iniesta, Piqué i Ramos mogą wystąpić na igrzyskach olimpijskich FC Barcelona pracuje nad priorytetowym transferem. Przygotowała propozycję kontraktu! FC Barcelona pracuje nad priorytetowym transferem. Przygotowała propozycję kontraktu!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy