OFICJALNIE: Walerian Gwilia piłkarzem Legii

OFICJALNIE: Walerian Gwilia piłkarzem Legii
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Sprawdziły się wcześniejsze doniesienia mediów i Walerian Gwilia zasilił szeregi Legii Warszawa.

Gruziński pomocnik przeniósł się do wicemistrza Polski z FC Luzern, podpisując z nim umowę do 30 czerwca 2021 roku. Portal Legia.net podawał wcześniej, że kwota transferu może wynieść 300 tysięcy euro.

Przez ostatnie pół roku Gwilia był wypożyczony do Górnika Zabrze. W tym czasie rozegrał 17 spotkań w Ekstraklasie, notując w nich jedno trafienie i cztery asysty. Zabrzanom zależało na jego zatrzymaniu, ale piłkarz nie skorzystał z otrzymanej oferty.

Oprócz klubu z Lucerny Gwilia w przeszłości występował w Metałurhu Zaporoże, FK Mińsk oraz BATE Borysów. Na koncie ma 22 mecze i trzy bramki w reprezentacji Gruzji.

- Nie potrzebowałem wiele czasu, aby podjąć decyzję o przyjściu do Legii. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Warszawy. Nie mogę się doczekać, kiedy zagram na tym stadionie, jestem bardzo podekscytowany. Wiem, że Legia musi być zawsze mistrzem i cały zespół musi zrobić wszystko, aby tytuł i puchar do niej wróciły - powiedział zawodnik.

Chwilę wcześniej Legia potwierdziła powrót do klubu 34-letniego Igora Lewczuka. Latem klub z Warszawy pozyskał również Wojciecha Muzyka.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy