OFICJALNIE: Walter Mazzarri wraca na ławkę trenerską

OFICJALNIE: Walter Mazzarri wraca na ławkę trenerską fot. sbonsi / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Cagliari Calcio

Po trzech kolejkach nowego sezonu Serie A na zmianę trenera zdecydowało się Caglari Calcio. Leonardo Sempiciego zastąpił bardzo doświadczony Walter Mazzarri.

Semplici przejął zespół z Sardynii w czasie poprzednich rozgrywek i udało mu się utrzymać klub w Serie A. Dostał więc szansę przepracowania okresu przygotowawczego i poprowadzenia go w sezonie 2021/2022. W pierwszych trzech meczach Cagliari zdobyło jednak tylko jeden punkt i władze kluby postanowiły zastąpić go Walterem Mazzarrim.

Czarę goryczy musiała przelać porażka 2:3 z zajmującą przed meczem ostatnie miejsce w tabeli Genoą. W dodatku Sardyńczycy prowadzili już 2:0.

We wtorek klub ogłosił, że rozstaje się z Leonardo Semplicim i całym jego sztabem. Tego samego dnia zorganizowano spotkanie z Mazzarrim, choć w odwodzie mieli też pozostawać Beppe Iacchini i Diego Lopez. Ostatecznie ofertę „Casstedu” przyjął najstarszy z nich, czyli były opiekun Napoli i Interu.

59-latek podpisał dwuletni kontrakt i będzie w Cagliari zarabiał dwa miliony euro za rok pracy. Poza wspomnianymi gigantami włoskiego futbolu Mazzarri pracował również w Acireale, Pistoiese, Livorno, Regginnie, Sampdorii i Torino. W sezonie 2016/2017 spróbował sił w grającym w Premier League Watfordzie. W najwyższych klasach rozgrywkowych w Anglii i we Włoszech poprowadził swoje drużyny w sumie w 500 spotkaniach. Ma w dorobku jeden triumf w Coppa Italia.

Piłkarzem Cagliari jest Sebastian Walukiewicz.

Walter Mazzarri, podobnie jak jego poprzednik, również preferuje ustawienie z trójką obrońców.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy